Yatırım yapmaya başla!

Türkiye’nin Lider İsimleri İkinci Çeyrek Karlarını Açıkladı!

Türkiye'nin dev isimleri 2017 yılının ikinci çeyrek kar miktarlarını açıkladı. Dün akşam açıklanan verilerin detayları haberimizde...
Türkiye’nin Lider İsimleri İkinci Çeyrek Karlarını Açıkladı!

Haziran ayının son bulmasıyla birlikte, şirketler ikinci çeyrek net kar oranlarını ve mali raporları yayınlamaya başladı. Halkbank, Denizbank, Tekfen Holding ve Ford Otosan gibi dev isimler arasında, Denizbank hariç diğerleri ikinci çeyreği kazançla tamamladı.

Halkbank’ın ikinci çeyrek net karı %14 oranında bir artış göstererek, 1 milyar liraya yükseldi.

Reuters haberine göre gelen bu tutar yetkililerin beklentileri yönündeydi. Dün akşam saatlerinde KAP’a yapılan bildiriye göre; net ücret ve komisyon gelirleri ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre %57 arttı ve 508.8 lira oldu. Haziran ayının bitimiyle tamamlanan ikinci çeyrekte bankanın kredi ve alacakları ise 2016’nın sonuna göre %14 arttı ve 180.5 milyar liraya yükseldi.

Otomotiv sektörünün lider ismi Ford Otosan, ilk yarı yılı 361.6 milyon lira net karla tamamladı.

Şirketin net karında %38 artış görülürken, ikinci çeyrek hasılatı da %36 oranında arttı ve 6.26 milyar lira düzeyinde geldi. Şirketin mali yıl raporuna dair daha detaylı veriler KAP bildirisinde yer alıyor.

Tekfen geçen yıl elde ettiği 72.6 milyon lira karı, 2017 yılının ikinci çeyreğinde 223.9 milyon liraya yükseltti.

Net karında çok büyük bir sıçrama kaydeden Tekfen Holding, KAP’a yaptığı açıklamada ikinci çeyrek hasılatını %60 artışla 1.7 milyar liraya taşıdığını bildirdi.

Üç büyük şirket ilk yarı yılı kazançla tamamlarken, Denizbank net karında %4.4 düşüş olduğunu duyurdu.

Bankacılık sektörünün önemli isimlerinden biri olan Denizbank’ın ikinci çeyrek net karı 440 milyon liraya indi. KAP duyurusuna göre; bankanın net ücret ve komisyon gelirleri ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine kıyasla %36 arttı ve 381.8 milyon liraya çıktı. Kredi ve alacaklarında da %14 artış meydana geldi ve 70.4 milyar lira oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum