Yatırım yapmaya başla!

Türkiye Kamu-Sen Yerli Üretime Destek Kampanyası Başlattı

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, son dönemde yaşadığımız sıkıntılı süreçten hep birlikte çıkmak için yerli malı ve Türk lirası kullanımının artırılması çağrısında bulundu.
Türkiye Kamu-Sen Yerli Üretime Destek Kampanyası Başlattı

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, konfederasyonun genel merkezinden yaptığı açıklamada, döviz kurlarının son günlerde geldiği seviyenin ekonomik parametrelerle örtüşmeyecek şekilde ve manipülatif olduğunu, bu doğrultuda yerli malı ve Türk lirası kullanma kampanyası başlattıklarını bildirdi.

Kamu-Sen Başkanı, ülkemize yapılan ekonomik saldırılar karşısında birlik ve beraberlik içinde olmamız gerektiğini söyledi.

Emperyalist ve siyonist zihniyet ile ülkemize yürütülen savaşa, şimdi bir de ekonomi silahının eklendiğini söyleyen Kahveci, hem yurt içinde hem de yurt dışında döviz işlemleriyle ülkemizi ekonomik olarak tehdit edip, bizleri hizaya getirmeye, bedel ödetmeye ve olacaklara razı olmaya zorladıklarını, fakat bu saldırılar karşısında Türk milletinin birlik ve beraberliğini göstererek, ekonomik olarak kimseye diz çökmeyeceğimizi göstermesi gerektiğini ifade etti.

Ekonomide sıkıntıların giderilmesi için yurt içinde yerli malı ve Türk lirası kullanımının desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Kamu-Sen olarak hayata geçirmeyi önerdikleri ekonomi programı hakkında; milli değerlere sahip çıkan, vatandaşların refahını ekonomi politikalarının odağına alan, devletin ekonomik alanda daha etkin olduğunu gösteren ifadelerini kullandı.

Bu nedenle hiç vakit kaybetmeden Ekonomik ve Sosyal Konsey‘in toplanması gerektiği ve içinde bulunduğumuz durumdan çıkış yollarının aranması gerektiğini söyledi. Bunlar arasında ilk sırada ise daha önce yapılan hataların tespit edilerek, bir daha yapılmaması ve sosyal politikaların yeniden gözden geçirilmesi yer alıyor.

Öncelikli olarak ise kamuda ve özle sektörde, gündelik yaşamda tasarrufa önem verilmesi geliyor.

Milli ekonominin temelinin, milli para biriminin ve yerli mallarının kullanılmasına dayandığını söyleyen Kahveci, her yönüyle kendi kendine yetebilen bir ülkenin dışa bağımlı olmaktan çıkacağını belirtti.

Bu nedenle tamamı ülkemizde üretilen ürünler başta olmak üzere, bütün yerli ürünlerde ÖTV oranlarının %50’den başlayarak kademeli bir şekilde düşürülmesini teklif ettiklerini söyledi. Bu sayede Türkiye’de üretilen malların ithal ürünler karşısında fiyat avantajı yakalayacağına, yerli malı tüketimindeki artış ile yerli üretimin de artış göstereceğini sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum