Yatırım yapmaya başla!

Türkiye İş Bankası 2015 Yılına İlişkin Karını Açıkladı

Türkiye İş Bankası 2015 Yılına İlişkin Karını Açıkladı

Türkiye İş Bankası, bugün 2015 yılına ilişkin kar oranını kamuoyuyla paylaştı. Türkiye İş Bankası açıkladığı veriler doğrultusunda 2015 yılında 3 milyar 83 milyon TL kar elde etti. Ayrıca kredilerini de yüzde 14.2 oranında arttırarak 177,9 milyar TL seviyelerine kadar yükseltti. Türkiye İş Bankası bugün açıkladığı verilerde geçtiğimiz yıla dair finansal tablosuyla ilgili olarak birçok bilgiyi daha açıkladı. Açıklanan veriler doğrultusunda İş Bankası’nın toplam mevduat hacminde de artış görüldü. Görülen yüzde 15 oranındaki artışla birlikte İş Bankası’nın toplam mevduat hacmi 153,8 milyar TL seviyelerine kadar tırmandı.

Ayrıca İş Bankası, geçtiğimiz yıl mayıs ve eylül aylarında yaptığı anlaşmalar doğrultusunda 2,5 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi temin etme başarısı gösterdi. Son olarak İş Bankası, 2015 yılının tamamında yurt dışı ve yurt içinde gerçekleştirilen menkul kıymet ihraçlarında da ciddi bir artış gösterdi. Tüm yıl boyunca gösterdiği artış doğrultusunda İş Bankası, menkul kıymet ihraç yoluyla 18 milyar TL civarında kaynak sağlamış oldu.

Banka, fonlama kaynaklarını çeşitlendirme ve vade yapısını uzatma politikaları çerçevesinde; mevduat dışı kaynaklardan da faydalanmayı sürdürdü. Bu kapsamda; 2015’in mayıs ve eylül aylarında imzalanan anlaşmalarla, yüzde 100’ün üzerinde yenilenme oranı ile yaklaşık 2,5 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi temin eden İş Bankası, geçen yıl boyunca yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen menkul kıymet ihraçları yoluyla 18 milyar TL’nin üzerinde kaynak sağladı.

“Sürdürülebilir ve sorunsuz büyüme politikamızla ülke ekonomisine destek olduk,”

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, bugün açıklanan ve 2015 yılını kapsayan İş Bankası’nın finansal raporuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz yılın yurt içi ve yurt dışında belirsizlerin yoğun olarak yaşandığı ve ekonomiyi etkilediğini belirten Bali, İş Bankası’nın sürdürülebilir ve sorunsuz büyüme politikasından ödün vermediğini, bu doğrultuda ülke ekonomisine destek olduklarını ifade etti. Açıklamasının son bölümünde ise Bali, İş Bankası’nın 2015 sonu itibariyle ekonomiye hem nakdi hem de gayri nakdi krediler aracılığıyla sağlanan toplam kaynağın 229 milyar TL gibi ciddi bir rakama ulaştığını açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum