Yatırım yapmaya başla!

Toplumun %71’i İnternetten Alışverişi Tercih Ediyor

Ünlü araştırma kuruluşu GfK, Türkiye'deki alışveriş davranışlarının sorgulandığı raporunu yayınladı. Buna göre toplumun %71'i ihtiyaçlarını internet alışverişçiliğinden sağlıyor.
Toplumun %71’i İnternetten Alışverişi Tercih Ediyor

Türkiye’de alışveriş davranışlarının araştırıldığı 2017 GfK Futurebuy Shopper sonuçları yayınlandı. Ünlü araştırma kuruluşu GfK tarafından yapılan anketler doğrultusunda hazırlanan raporda, Türkiye’de her 3 kişiden 2’sinin internetten alışverişe sıcak baktığı ortaya çıktı.

Araştırma, Türkiye’deki 18 yaş ve üstü olmak üzere farklı sosyoekonomik düzeye sahip 1000 kişi ile yapılan bir çalışma sonucunda oluşturuldu.

Yapılan çalışmada tüketicilerin genel alışveriş davranışlarını öğrenmenin yanında, hangi sektörlere yöneldikleri, hangi ödeme sistemlerini kullandıkları, satın almada tercih edilen kanallar gibi daha birçok konuya açıklık getirildi.

Bunların yanında kullanıcıların yorumları ve online alışverişin analizi gibi ayrıntılara da yer verildi.

GfK araştırma sonuçları detaylıca incelendiğinde, internetten yapılan alışverişin avantaj ve dezavantajlarını öğrenmiş oluyorsunuz aslında. Kimler sanal ortamda alışveriş yapma taraftarı, internette en çok hangi sektörde yapılan alışverişler tüketiciyi memnun ediyor gibi sonuçlara da ulaşabilirsiniz. Örneğin; son 6 ayda giyim alışverişi yaptığını söyleyenlerin yalnızda %5’i online mağazaları kullanmış. Yani giyim sektöründe internet alışverişçiliği çok fazla tercih edilmiyor.

İhtiyaçlarının tümünü internetten yaptıkları alışverişle karşılayabileceğini söyleyenlerin oranı %71!

Görüldüğü üzere toplumun büyük bir kısmı internet alışverişine güveniyor. Bu oran geçen yıl %65 seviyesindeydi. Hangi online alışveriş aktivitesini yaptıkları sorusuna, katılımcıların %54’lük kısmı “internetten ürün araştırıyorum” cevabını vermiş. Her 3 kişiden 1’i ise geçen yıla nazaran alışverişlerde interneti daha çok kullandıklarını ifade ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum