Yatırım yapmaya başla!

Instagram’ı En Çok Kullanan Ülkeler Arasında Türkiye İlk 5’te!

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın kullanım istatistikleri yayınlandı. Hazırlanan raporda Türkiye 5. sıradaki yeriyle dikkat çekiyor.
Instagram’ı En Çok Kullanan Ülkeler Arasında Türkiye İlk 5’te!

Sosyal medya son yıllarda dünya genelinde, kullanımı hızla artan bir mecra haline geldi. Pek çok farklı ihtiyaca hitap eden sosyal medya uygulaması ile milyonlarca kullanıcının internet üzerindeki buluşma noktası haline gelmiş durumda. Bu uygulamalar arasında en popüler olanlardan birisi hiç kuşkusuz Instagram olmakta.

Başlıca kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’ın dünya genelinde 1 milyar kullanıcıyı aştığı biliniyor. Bu gücünün farkında olan şirket, sürekli yeni özellikler ve güncellemeler geliştirmeye devam ediyor. Özellikle Snapchat’ten esinlendiği Hikayeler özelliği platformun en çok ilgi gören uygulamalarından biri olmakta. Şirket geçtiğimiz günlerde hikayeler için yakın arkadaşlar özelliğini kullanıma sunmuştu. Yapılan araştırmalar Instagram kullanımının hızla artmaya devam ettiğini ortaya koyuyor.

Instagram’ın En Çok Kullanıldığı Ülkeler Açıklandı

Instagram’ın En Çok Kullanıldığı Ülkeler Açıklandı

Instagram üzerinde yapılan araştırmalar, uygulamanın kullanıcı kitlesinin çığ gibi büyüdüğünü gözler önüne seriyor. Son yapılan araştırma Instagram’ın en çok kullanıldığı ülkeleri ortaya çıkardı. Listede Türkiye de sıralaması itibariyle oldukça dikkat çekiyor. Bilindiği üzere ülkemizde de en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında Instagram geliyor.

Yapılan araştırmada aylık 121 milyon ile ABD en çok Instagram kullanıcısına sahip ülke konumunda. ABD’yi 71 milyon ile Hindistan, 64 milyon ile Brezilya takip ediyor. Türkiye ise aylık 37 milyon kullanıcı sayısı ile dünyada en çok kullanıcıya sahip olan ülkeler arasında 5. sırada yer alıyor. Yüksek kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram, daha geniş bir kitleye yayılmak ve üstün kullanım deneyimi sunmak için sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Instagram’ın dünya genelinde en çok kullanıldığı ilk 10 ülkenin sıralaması şu şekilde.

  • Amerika – 121 milyon kullanıcı
  • Hindistan – 71 milyon kullanıcı
  • Brezilya – 64 milyon kullanıcı
  • Endonezya – 59 milyon kullanıcı
  • Türkiye – 37 milyon kullanıcı
  • Rusya – 32 milyon kullanıcı
  • Japonya – 25 milyon kullanıcı
  • İran – 24 milyon kullanıcı
  • İngiltere – 23 milyon kullanıcı
  • Meksika – 21,9 milyon kullanıcı

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum