Yatırım yapmaya başla!

Türkiye Hint Düğünlerindeki Pazar Payını Artırdı, Ciro Hedefi 300 Milyon Dolar

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu Yönetici Ortağı Ersoy, önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde Türkiye’nin Hint düğünlerindeki pazar payını genişleterek, ciroyu 100-300 milyon dolar arası seviyeye çıkarmak istediklerini dile getirdi.
Türkiye Hint Düğünlerindeki Pazar Payını Artırdı, Ciro Hedefi 300 Milyon Dolar

Uluslararası Toplantı ve Düğün Turizmi Forumu (International MICE&Wedding Forum-IMWF2019) Yönetici Ortağı Necip Fuat Ersoy, gelecek 2-3 yıl içinde Türkiye’nin Hint düğünlerinden aldığı pazar payını büyütmek istediklerini dile getirdi. Ersoy, bu sektörden elde edilen ciro hedefinin 300 milyon dolar civarlarında olduğunu da ekledi.

Özellikle son yıllarda Türkiye, Hint düğünleri için gözde bir ülke haline geldi ve 11 günde 4 büyük Hint düğünü gerçekleştirildiği Ersoy tarafından açıklandı. Organize edilen bu düğünlerde, binlerce çalışan ve konuk onlarca uçakla katılım sağladı. Bu yıl 20 büyük Hint düğünü düzenlenmesi planlandığı da yine Ersoy tarafından aktarıldı.

Necip Fuat Ersoy, Türkiye’nin turizm sektöründe cazip bir ülke olduğuna vurgu yaptı. Yükseltilen ciro hedefinden bahsetti.

Necip Fuat ErsoyKonuşması sırasında Türkiye turizmi hakkında açıklamalarda bulunan Ersoy, “2-3 yıl içerisinde Türkiye’nin Hint düğünlerinden aldığı pazar payını büyüterek, ciroyu 100 ila 300 milyon dolara taşımak istiyoruz. Bu hakikaten müthiş bir rakam. Kolay değil ama başaracağız. Bugünkü rakamların 7-8 katından bahsediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Ersoy, bu cümlelerinin ardından Türkiye’nin turizm sektöründe dünyada ilk üçte yer aldığının altını çizdi. Ardından, “O kadar nitelikli iş gücümüz, altyapımız üstyapımız var ki kimse Türkiye’yi turizmde hesaba katmadan dünyada bir hesap yapamaz. Hindistan çok büyük bir ülke, dünyada düğün piyasası denildiği zaman açık ara bir nurama. Nüfusu yoğun, kültürlerinde düğünün yeri önemli. Çünkü kız çocukları mirastan mahrum, öyle olduğu için her ailenin kız çocuğuna verdiği değeri yapacağı düğün üzerinden göstermesi gerekiyor. Yapılmazsa sosyal olarak ayıplanıyorlar.” sözlerini kaydetti.

Düğün kültürünün çok varlıklı aileler için aynı zamanda bir rekabet niteliği taşıdığını kaydeden Ersoy, bazı bölgelerde düğünlerin 3 gün 3 gece sürdüğünü ifade etti.

Düğün Kültürü Çok Varlıklı Aileler İçin Rekabet Niteliği TaşıyorBahsedilen görkemli düğünlerin 500 ila 1200 arasında konuk ağırladığını da ekledi. Ayrıca Ersoy, Hindistan’dan düğün için Türkiye’ye gelen ailelerin Türk bayraklı uçaklarla seyahat ettiğini de belirtti. Bunun havacılık anlamında bir katma değer sağladığının da altını çizdi.

Diğer bir yandan geçtiğimiz yıla oranla düğün organizasyonu sektöründe ciddi bir talep artışı kaydedildiği de Ersoy tarafından bildirildi. Türkiye’de 2-3 yıl içerisinde yılda rahatlıkla 200 düğün gerçekleştirildiğini belirtirken, Türkiye’nin buna uygun altyapıya sahip olduğunu gururla dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum