Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye’de En Çok Kullanılan E-Posta Servisi Hotmail!

Türkiye’deki kullanıcılar üzerinde yapılan araştırma sonucu en çok kullanılan e-posta servisinin Hotmail olduğu ortaya çıktı.
Türkiye’de En Çok Kullanılan E-Posta Servisi Hotmail!
HABER GİRİŞ

İnternet dünyasında milyonlarca kullanıcının birbirleri ile haberleşmesini sağlayan hizmetlerin başında e-posta servisleri geliyor. Hem kurumsal hem bireysel anlamda en güvenilir haberleşme yöntemi olan e-mail hizmeti için pek çok teknoloji devi kendi servisini geliştirmiş durumda. Sektöre bakıldığında başta Hotmail ve Gmail olmak üzere pek çok mail hizmeti dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmakta.

Bir araştırma şirketi Türkiye’deki kullanıcılar üzerinden yaptığı çalışmada en çok tercih edilen e-posta servisini ortaya çıkardı. Related Digital tarafından yapılan çalışmaya göre ülkemizdeki internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği mail servislerinin başında Hotmail geliyor.

Türkiye’de Lider Hotmail

Türkiye’de Lider Hotmail

Yapılan çalışmada şirket e-posta hesaplarının da dahil edildiği Türkiye genelinde 80 milyon mail hesabı olduğu belirtildi. Bu topluluk üzerinden iş ve benzeri e-posta servisleri ayırt edildiğinde 8.6 milyon hesap geriye kalıyor. Burada hiç kuşkusuz en büyük mail servisleri arasında Hotmail, Gmail ve Yandex gibi dev şirketler platformlar yer almakta.

Related Digital’in araştırmasına göre e-posta servisleri arasındaki pazar payında Hotmail’in yüzde 53,7 oran ile lider durumda olduğu görülüyor. İkinci sırada yüzde 36,4 ile Google’ın mail servisi Gmail yer alırken, yüzde 2,76 ile Yahoo’nun üçüncü sırada olduğu belirtildi. Araştırma raporunda yer verilen bir diğer bilgi ise e-posta kullanımının detaylarına yönelik.

GCM Yatırım Banner

Kampanyalar için Rekor Sayıda E-Posta Gönderimi

Kampanyalar için Rekor Sayıda E-Posta Gönderimi

Pek çok şirket internet üzerinden reklamını yapmak ve kampanyaları hakkında bilgi vermek için milyonlarca kullanıcısına mail gönderme yolunu seçiyor. Araştırmaya göre Türkiye’de sadece bir ay içerisinde 700 milyon kullanıcıya e-posta gönderimi yapıldığı ortaya çıktı. Burada da yine Hotmail servisi rakiplerinden önde görünüyor.

Ancak yıllar bazında bakıldığında Gmail’in rakibi Hotmail ile olan farkı her geçen zaman biraz daha kapattığı görülüyor. Hiç şüphesiz akıllı telefonların kullanım oranının hızla artması ve Android kullanıcısı olmak için Gmail hesabı gerekiyor olması, Google için büyük bir avantaj olmakta.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.