Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Ekonomisinde Mesleki Eğitim Üretim Gelirinin Payı Arttı

Milli Eğitim Bakanı Özer, mesleki teknik eğitim hamleleriyle döner sermaye kapsamındaki üretim gelirlerinin yükseldiğini açıkladı. Detaylar haberde;
Türkiye Ekonomisinde Mesleki Eğitim Üretim Gelirinin Payı Arttı
HABER GİRİŞ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün resmi Twitter hesabından mesleki eğitim üretim gelirlerinin yükseldiğini açıkladı. Bakan Özer, mesleki teknik eğitim hamlelerinin döner sermaye kapsamındaki üretim gelirlerinin 2 milyar liraya çıktığını kaydetti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Özer, 2 milyar liraya yükselen gelirden öğrenci ve öğretmenlerin 300 milyon lira pay aldığının bilgisini verdi.

Üretim kapasitesinin 2023 yılında 3,5 milyar liraya ulaştırılması hedefine işaret eden Bakan Özer, böylece Türkiye ekonomisine katkı vermeye devam edileceğine vurguda bulundu.

2022-2023 Döneminde 190 Milyon Yardımcı Kaynak Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu sabah 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde, ortaokul 8. sınıf ile lise kademesindeki öğrencilere yaklaşık 30 milyon yardımcı kaynağın teslim edildiğini açıkladı.

Tüm öğrencilerin ihtiyaçlarının dikkate alınarak yardımcı kaynakların hazırlandığını söyleyen Özer, öğrencilerin en iyi şekilde sınava hazırlanmasına önem verdiklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

81 ildeki Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilere yönelik destekleme ve yetiştirme kurslarının devam ettiğini de bildirdi.

Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının birinci döneminde tüm kademelerdeki öğrencilere 160 milyon yardımcı kaynağın gönderildiğini anımsattı. İkinci dönemin başlangıcından bu yana sınava girecek öğrencilere yaklaşık 30 milyon yardımcı kaynağın daha ücretsiz olarak iletildiğini kaydetti.

Böylece 2022-2023 eğitim öğretim yılının başından itibaren tüm öğrencilere ulaştırılan yardımcı kaynak sayısının 190 milyona ulaştığının bilgisini verdi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.