Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye’nin E-Ticaret Devi Hepsiburada’nın Başarı Sırları Açıklandı

1998 yılında “her şey ayağına gelsin” sloganıyla kurulan Hepsiburada, kısa bir süre içerisinde tüketicilerin adeta vazgeçilmezi haline gelmeyi başardı.
Türkiye’nin E-Ticaret Devi Hepsiburada’nın Başarı Sırları Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şirket 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Türkiye’nin en sevilen markası seçilmeyi başarırken; halihazırda ise yılın e-ticaret sitesi ödülünün sahibi oldu. Doğan Holding bünyesine bağlı olan online alışveriş portalı, Türkiye’de dijital dönüşüme liderlik etmesiyle tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Ayrıca Türkiye’de göstermiş olduğu başarıların yanı sıra globalleşmiş bir şirket olarak da başarısını her geçen gün etrafına kanıtlıyor. Şirket; Doğu Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Rusya’yı kapsayan bölgede en büyük e-ticaret şirketi olarak göz dolduruyor. Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, kuruluşun göstermiş olduğu büyük başarılarla ilgili olarak bugün önemli açıklamalarda bulundu. Boyner’in açıklamalarından öne çıkan bölümler ise şöyle;

“17 milyon ziyaretçi sayısına ulaştık!”

Boyner, başarılarıyla ilgili olarak açıklamalarının ilk bölümünde, 100 bin metrekare büyüklükteki depoya yapılan yatırımın önemini anlattı. Türkiye’de e-ticaret alanında bugüne kadar yapılmış olan en büyük ve ileri teknoloji depo yatırımını gerçekleştirme başarısını gösterdiklerini belirten Boyner, ayda 2 milyon ürünün sevkiyatını yaptıklarını söyledi. Şirketin teknoloji üssüne son üç sene içerisinde 125 milyon TL gibi dev bir yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Boyner, 1,2 milyon adet ürünün depolandığını dile getirdi. Yatırımlarının karşılığını gördüklerini belirten Boyner, sitenin ayda 17 milyon ziyaretçi sayısına ulaştığını ifade etti.

“Küresel düşünüp, yerel hareket ediyoruz…”

GCM Yatırım Banner

Açıklamalarının ikinci bölümünde ise şirketin sıklıkla karşılaştırıldığı Amazon ile ilgili olarak konuşan Boyner, Amazon’un küresel çapta büyük bir başarı elde ettiğini söyledi. Şirketin global çaptaki örneklerini her daim incelediğini belirten Boyner, ilham aldıkları yerlerin bulunduğunu dile getirdi. Ancak Amazon’un Türkiye’de yerleşik olmadığının altını çizen Boyner, Türk tüketicisinin ihtiyaç ve beklentilerini kurumun çok iyi özümsediğini vurguladı. Müşterileriyle duygusal bir bağ kurduklarını belirten Boyner, şirketin küresel düşünüp yerel hareket ettiğini ve bu sayede fark yarattıklarını ifade etti.

“Pazaryeri platformunun büyümesi yüzde 100’ün üzerinde!”

Açıklamalarının son bölümünde ise Boyner, pazaryeri platformuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Pazaryeri platformunu oldukça önemsediklerini belirten Boyner, firmanın cirosu içerisinde şimdilik yüzde 40 pay sahibi olduğunu söyledi. Pazaryeri platformunun büyüme oranlarının ise beklentileri aştığının altını çizen Boyner, yüzde 100’ün üzerinde büyüme verileriyle karşılaştıklarını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.