Yatırım yapmaya başla!

Türkiye Bu Yıl Dijital Oyunlara 774 Milyon Dolar Harcayacak!

Türkiye’de oyunseverlerin sayısı katlanarak artmaya devam ediyor! Oyun pazarları araştırma şirketi, Newzoo da bu yıl dijital oyunlara 774 milyon dolar harcayacağımızı belirtiyor!
Türkiye Bu Yıl Dijital Oyunlara 774 Milyon Dolar Harcayacak!

Bilgisayar, konsol, akıllı telefon ve tabletler üzerinden oynan dijital oyunlar, bizleri kendilerine bağımlı hale getirmeye devam ediyorlar. Zamanımızın büyük bir çoğunluğunu esir alan bu dijital oyunlara ayırmış olduğumuz süre ve harcamış olduğumuz paralar ise tabiri caizse dudak uçuklatıyor.

Hollanda merkezli bir araştırma şirketi olan Newzoo’nun sunmuş olduğu rapora göre, Türkiye’nin bu yıl dijital oyunlara tamı tamına 774 milyon dolar harcaması bekleniyor. Yayınlanan bu raporda, Türkiye dijital oyunlara harcayacağı uçuk rakamla, dünya oyun pazarı sıralamasında 18. sıraya adını yazdırıyor.

Türkiye’de 30 Milyondan Fazla Aktif Kullanıcı Buluyor!

Türkiye’de 30 Milyondan Fazla Aktif Kullanıcı Buluyor!

Oyun oynayarak para kazanmak artık hayal değil! Başta e-spor oyuncuları olmak üzere, başarılı oldukları oyunların oynanış videolarını paylaşan kullanıcılar da bu eğlenceli hobiden kazanç sağlayabiliyorlar. Elbette ki sadece hobi olarak oynayan kullanıcılar, kazanç sağlayanlara göre daha fazla.

Newzoo raporunda, Türkiye’de tamı tamına 30,8 milyon dijital oyun kullanıcısının bulunduğu belirtiliyor. Özellikle de mobil oyun kullanıcılarının %44’lük kesimini kadınların oluşturduğu ve en fazla 21-35 yaş aralığındaki oyuncular tarafından oynandığı gözler önüne seriliyor.

Oyun Süresinde Türkiye 3. Sırada!

Oyun Süresinde Türkiye 3. Sırada!Sosyal Medya ve Bilgi Teknolojileri Strateji Derneği Başkanı Abdullah Çiftçi de Türkiye’nin oyun süresi bakımından dünyada ilk 3’te yer aldığını, oyun pazarında ise 18. sıraya yerleştiğini belirtiyor. Bu sonuçların çıkmasında ülkenin genç nüfusunun etkili olduğunu dile getiren Çiftçi, pazar büyüklüğünde 2012 yılından bu yana yaklaşık 300 milyon dolarlık artış gözlemlendiğini belirtti. Çiftçi ayrıca mobil oyunlar için gerekli olan genişbant internet erişimine sahip olan hane sayısının da 2017 Nisan’ından itibaren %78.3’e ulaştığını dile getirdi.

Dünya Oyun Pazarında Çin Zirvede!

Dünya Oyun Pazarında Çin Zirvede!Hızla büyüyen dijital oyun pazarı, milyarlarca oyunsevere hizmet vermeye devam ediyor. Newzoo raporuna göre, oyun pazarında 565 milyon kullanıcı ve 27.5 milyar dolarlık harcamayla Çin zirvede yer alıyor. 160 milyon kullanıcı ve 25.1 milyar dolarlık harcamayla ABD ikinci, Japonya ise 65 milyon kullanıcı ve 12.5 milyar dolarlık bütçeyle üçüncü sıraya adını yazdırıyor.

Yaklaşık 7,5 milyarlık nüfusa sahip olan dünyada 2,1 milyar insan dijital oyun oynuyor. Dünya oyun pazarının ekonomik büyüklüğünün ise yıl sonuna kadar 108 milyar 900 milyon dolara ulaşması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum