Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Bankalar Birliği’nden “Krediniz Hazır” Uyarısı

TBB, internet üzerinden gönderilen sahte iletilere dikkat çekerek bunlara itibar edilmemesi gerektiğini duyurdu. İşte detaylar;
Türkiye Bankalar Birliği’nden “Krediniz Hazır” Uyarısı
YAYINLANMA ZAMANI

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), 2 Haziran 2023 tarihinde “Güvenlik Uyarısı” isimli bir paylaşım yaptı. Uyarıda Türkiye Bankalar Birliği’nden gönderildiği görünümü verilmiş elektronik postalara dikkat çekildi. Bu postalarda “krediniz hazır”, “vadeli hesabınız açılacaktır”, “banka bakiye bilgileriniz incelenmiş” ibareleri yer aldığı belirtildi.

Birlik, “ihtiyaçlarınıza en uygun kediyi sizin için analiz edelim” ifadeleri yer alan vaatler sunulduğunu aktardı. Bu kapsamda bu sahte iletilerin banka müşterilerinin kişisel ve banka bilgilerini almaya yönelik ve dolandırıcılık amacıyla gönderildiğinin anlaşıldığı vurgulandı.

Türkiye Bankalar Birliği’nin doğrudan banka ile müşteri arasında gerçekleştirilecek hesap açılışı, kredi başvurusu gibi işlemlere aracılık etmediği, bankaların kullandıkları bilgileri veya banka hesap bilgilerini takip etmediği ve tavsiyede bulunmadığı paylaşıldı.

Bu kapsamda vatandaşları uyaran TBB, dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması için kişisel bilgilerin, banka hesap ile kredi kartı bilgileri ve güvenlik şifrelerinin paylaşılmamasının bir davranış haline dönüştürülmesi gerektiğini duyurdu.

Birlik, mağduriyet yaşanmaması için güvenlik uyarılarına hassasiyet gösterilmesinin önemli olduğunun altını çizdi ve sahte e-posta iletilerine karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın