Yatırım yapmaya başla!

Türkiye Akıllı Telefon Kullanıcılarının Sayısı 50 Milyona Yaklaştı

Ajans Press’in Statista verilerinden derlediği bilgilere göre ülkemizdeki akıllı telefon kullanıcılarının sayısı 45 milyonu geçti.
Türkiye Akıllı Telefon Kullanıcılarının Sayısı 50 Milyona Yaklaştı

Günümüzde insanların kullandığı teknolojik ürünlerin başında akıllı telefonlar geliyor. Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi, LG, OPPO ve OnePlus gibi pek çok teknoloji devi kullanıcıların karşısına çok sayıda akıllı telefon modelleri ile çıkıyor. İnsanlar günlük ihtiyaçların çok büyük bir bölümünü akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirebiliyor. Bu da mobil cihazları hayatımızın merkezinde olmasını sağlıyor.

Dünya genelinde ve ülkemizde akıllı telefon kullanıcılarının sayısı her geçen gün hızla artıyor. Her ne kadar COVID-19 nedeniyle pazarda bir daralma yaşanmış olsa da sevkiyatların devam ettiği biliniyor. Son yapılan araştırma ise ülkemizdeki akıllı telefon kullananların ulaştığı sayıyı ortaya koydu. Medya takip platformu Ajans Press, Türkiye’de 2019 yılı sonu itibarıyla akıllı telefon kullananların sayısını açıkladı.

Akıllı Telefon Kullanımı Artıyor

Akıllı Telefon Kullanımı Artıyor

Ajans Press yaptığı araştırmada Statista verilerinden yararlandı. Yapılan araştırmaya göre geçtiğimiz yılın sonu itibarıyla Türkiye’deki akıllı telefon kullanıcısı 45 milyon olarak kaydedildi. 2020’nin sonuna yaklaştığımız şu günlerde ülkemizde akıllı telefon kullananların sayısının 50 milyona yaklaştığı tahmin ediliyor. Dünya genelinde mobil cihaz kullanıcısının en fazla olduğu ülkelerin başında ise Çin geliyor.

Uzak Doğu ülkesinde akıllı telefon kullananların sayısının 851 milyonu geçtiği belirtildi. İkinci sırada ise 346 milyon kullanıcı ile Hindistan geliyor. Her iki ülkenin de sahip olduğu nüfus itibarıyla yüksek kullanıcı sayısına sahip olması şaşırtıcı değil.

Rapora göre dünya genelinde en çok akıllı telefon kullanıcısına ulaşan ilk 10 ülke, Çin ve Hindistan’dan sonra Brezilya (97 milyon), Rusya(95 milyon), Endonezya(84 milyon), Japonya(73 milyon), Almanya(66milyon), Meksika(65 milyon), Birleşik Krallık(55 milyon) olarak sıralanıyor.

Türkiye Avrupa Ortalamasının Üzerinde

Türkiye Avrupa Ortalamasının Üzerinde

Bu rakamlara bakıldığında ülkemizin Avrupa’da üst sıralarda olduğu görülüyor. Almanya ve Birleşik Krallık’ın nüfuslarına göre akıllı telefon kullanımlarının son derece yüksek olduğu görülüyor. Sektörün önde gelen üreticileri henüz akıllı telefon sahibi olmayan kullanıcılara ulaşmak adına yeni modeller üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Ajans Press mobil cihazlar ile alakalı basında yer alan haberlerin adedini de analiz etti.
Buna göre geçtiğimiz yıl konu ile alakalı 8 binden fazla haber basına yansıdı. 2020 yılı içerisinde ise bu rakamın 6 bini geçtiği belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum