Yatırım yapmaya başla!

Türkiye 4.5G’ye Merhaba Dedi!

Türkiye 4.5G’ye Merhaba Dedi!

Türkiye 1 Nisan itibariyle 4.5G teknolojisine merhaba dedi. Hızla ilerleyen teknolojinin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline dönüştüğü anları çok daha hızlı bir altyapıyla hayata geçirecek olan 4.5G teknolojisi, alışkanlıkları değiştirecek. Klasik 4G bilindiği üzere 2011 yılından beri hayatımıza entegre olmuş bir yapı. 100 Mbps’e kadar hız sunan 4G teknolojisiyle uzun sürede indirilebilen bir dosyayı, bugün itibariyle 4.5G teknolojisinin 300 Mbps hızıyla saniyeler içinde indirebilmek mümkün olacak. Hatta özel çalışmalarla deneysel olarak 300 Mbps hız, 450 Mbps’e kadar artırılabiliyor.

Ancak ileri bir tarihte 5G ile sunulacak olan 1000 Mbps hıza, 4.5G ile ulaşılamamakta. Ayrıca 4G teknolojisine uyumlu mobil cihazlar aynı zamanda 4.5G altyapısına da hazır bulunuyor. Böylelikle sim kart değişimi sonrası, 4.5G teknolojisine adım atmak mümkün. Türkiye’nin 4.5G’ye merhaba dediği bu günde Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, konuyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkan bölümler ise şöyle;

 “Teknolojinin bize sağladığı bu imkan sayesinde zaman tasarrufu sağlayacağız…”

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda (BTK) düzenlenen törende açıklamalar yapan Yıldırım, test SIM kart sayesinde Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Yıldırım,  yeni bir güne yeni bir hizmetle başlandığını belirterek 4.5G iletişim hizmetlerinin dakikalar önce hayatımıza girdiğini söyledi. 4.5G ile ilk bağlantının Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 6 bin milden fazla mesafede gerçekleştiğini belirten Yıldırım, hızın 10 kata kadar yükseldiğini dile getirdi. Açıklamalarının devamında ise Yıldırım, yapılacak olan her türlü hizmette ve üretimde teknolojinin bize sağladığı imkan sayesinde zaman tasarrufunun mümkün olabileceğinin altını çizdi.

“Sahada ve masa başında söylenenlerin hepsi gerçekleşti!”

Türkiye’nin ihtiyacı olan akıl ve akılla üretilen ürünlerin ihracatta ve ülkenin kalkınmasında daha fazla pay alacağını belirten Yıldırım, bu teknolojilerin asıl amacının bu doğrultuda olduğunu söyledi. Bilişim altyapılarının Türkiye’de önemli bir ivme kazanacağını belirten Yıldırım, işletmecilerin 4.5G’de yoğun bir çaba harcadıklarını; ancak yolun başında olunduğunu dile getirdi. Asıl işin bundan sonra başlayacağını belirten Yıldırım, vatandaşların 4.5G teknolojisini kullanmaya başlamasıyla altyapının ve getirilerin bu hizmetin ne kadar ihtiyacı karşıladığı veya karşılayamadığının açıkça görüleceğini söyledi.

4.5G teknolojisinin önemli çalışmalar sonucunda bugün hayata geçtiğini belirten Yıldırım, sahada ve masa başında söylenenlerin hepsinin bugün itibariyle gerçekleştiğini vurguladı. Açıklamalarının son bölümünde ise Yıldırım, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini artırabilmek adına yeni projelerin gelmeye devam edeceğini belirterek; 4.5G teknolojisinin Türkiye’ye hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum