Yatırım yapmaya başla!

Geçen Yıl En Ucuz Doğal Gazı Türkiye Kullandı

Eurostat verilerine göre, 2017 yılında Türkiye en ucuz doğal gaz kullanımında birinci, elektrik kullanımında ise dördüncü ülke oldu. Detaylar haberimizde...
Geçen Yıl En Ucuz Doğal Gazı Türkiye Kullandı

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) tarafından derlenen verilere göre; 2017 yılında en ucuz doğal gazı kullanan ülke Türkiye oldu. 21 Avrupa Birliği ülkesi ve Türkiye’nin de aralarında olduğu listede, geçen yıl en ucuz doğal gaz kullanımı bizde gerçekleşti. Elektriğe en az ödeme yapan ülkeler arasında ise dördüncü sırada yer aldık.

Türkiye, konutlarda kullanılan 1 kilovatsaat elektrik eşdeğeri gaz için 2,4 Euro/cent ödeyerek en ucuz doğal gaz tüketen ülke oldu.

Araştırmaya alınan ülkelerin listesinde Türkiye’den sonra, Romanya ve Moldova kilovatsaat başına 3 Euro/cent, Sırbistan 3,4 Euro/cent ve Bulgaristan 3,5 Euro/cent ödeyerek, en ucuz doğal gazı kullanan ülkeler oldu. Listede yer alan ülkeler arasında İsveç, kilovatsaat başına 9,6 Euro/cent ödeyerek en pahalı doğal gazı kullanan ülke oldu. Onu 9,3 Euro/cent ile İrlanda, 8,8 Euro/cent ile Danimarka ve 7,9 Euro/cent ile Hollanda izledi.

Doğal Gaz Fiyatlarını Öğrenmek için Tıklayın

2017 yılında, konutlarda kilovatsaat başına en ucuz elektrik tüketen ülkeler arasında Türkiye dördüncü sırada yer aldı.

Türkiye’de konutlarda kullanılan elektrik kilovatsaat başına 9,5 Euro/cent olurken, Bulgaristan 9,7 Euro/cent ile onu takip etti. Listenin başında ise 6,5 Euro/cent ile Kosova, 7,3 Euro/cent ile Sırbistan, 8,1 Euro/cent ile Makedonya yer aldı.

Eurostat verilerine göre 2017 yılında en pahalı elektrik kullanan ülke Belçika oldu.

32 ülke arasında yapılan değerlendirmede, geçen yıl konutlarda kilovatsaat başına en pahalı elektrik 28,4 Euro/cent ile Belçika’da satılırken, onu 26,6 cent ile Danimarka, 23,5 cent ile Portekiz, 21,1 cent ile İrlanda ve 19,3 cent ile Avusturya takip etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum