Yatırım yapmaya başla!

Turkish Cargo Pazar Payını Artırarak Başarısıyla Adından Söz Ettiriyor

2019’un ilk çeyreğinde %11,6 artışla isitikrarlı bir büyüme kaydeden Turkish Cargo, filosunu artırarak yine bir büyümeyle gündeme geldi.
Turkish Cargo Pazar Payını Artırarak Başarısıyla Adından Söz Ettiriyor

Dünyada 124 farklı ülkedeki 309 şehire hizmet eden uluslararası hava kargo markası Turkish Cargo, sektörünün dev ismi olmayı başarıyor. Başarılı marka, uluslararası hava kargo birliği sağlayıcısı World Air Cargo Data (WACD) verilerine göre bu yılın ilk çeyreğinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %11,6 artışla büyümeye yönelmişti.

Bu yılın ilk çeyreğinde meydana gelen küresel hava kargo pazarındaki daralmaya rağmen adından başarılarıyla söz ettiren firma, Mayıs ayında WACD listesinde 7. sırada yer alıp bu yerini korudu. Yılın ilk çeyreğindeki büyümeyi Asya ile Amerika pazarında kaydetmişti.

Hava kargoculuğu sektörünün başarılı ismi Turkish Cargo, Türk Hava Yolları bünyesinde olmakla birlikte 88 farklı noktaya direkt kargo ulaştırılıyor.

88 Farklı Noktaya Direkt Kargo UlaştırıyorGlobal hava kargo pazarının %5,1 daralma gösterdiği şu dönemlerde, WACD’nin Mayıs ayına ilişkin verilerine bakıldığında firmanın %7,1’lik tonaj artışı elde ederek başarıyı yakaladığı öğrenildi.

Büyümeyi büyük bir istikrarla gerçekleştiren dev firma, THY Basın Müşavirliğinden gelen açıklamaya göre “Mega Hub” İstanbul Havalimanı’na taşınmasından sonra açıklanan rakamlarla bu başarısını sürdürüyor. Uluslararası hava kargo pazarındaki daralmanın %4 olduğu biliniyor.

Mevcut pazar payı olan %3,9’u %4’e yükselten Turkish Cargo, kargo hizmeti verdiği tüm bölgelerden olumlu geri dönüşler alıyor.

Turkish Cargo Olumlu Geri Dönüşler AlıyorDev kargo şirketinin satılan tonaj verilerine bakıldığında, Amerika kıtasında %34,4, Uzak Doğu bölgesinde %19,3 ve Orta Doğu ile Güney Asya bölgesinde %12,2’lik büyüme kaydettiğini söylemek mümkün.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, 2004 yılında filosunda 1 adet uçak bulunan Turkish Cargo’nun bu rakamı şimdi 23’e ulaştırdığını bildirdi ve filodaki artışa dikkat çekti. Sürdürülebilir bir büyüme yakalayan kargo firması, bu yıl başarıyla yaptığı çift terminal çalışmalarını Atatürk ve İstanbul Havalimanları’nda gerçekleştiriyor.

Gidişatı bu yönde olursa kısa sürede uçuş ağına yeni destinasyonlar ekleyeceği beklenen firma, mevcut filosu ve yaptığı yatırımlarıyla da adından söz ettiriyor. Her geçen gün kapasitesini artırma yolunda ilerliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum