Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turkcell’de Deprem! Hisseler Bu Karara Ne Tepki Verecek?

Telekomünikasyon şirketi Turkcell’de organizasyon değişikliği yapıldı. Birçok departmanın genel müdür yardımcısı görevden alınırken, yerine yenileri atandı.
Turkcell’de Deprem! Hisseler Bu Karara Ne Tepki Verecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. (TCELL), dün akşam Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) organizasyon değişikliği hakkında açıklama yaptı. Şirketin teknolojik ilerleme ve inovasyon odağını güçlendirmek, organizasyonda çeviklik ve yalınlık sağlamak amacıyla değişiklik yapıldığı belirtildi.

Buna göre Kurumsal ve Ev Satış Genel Müdür Yardımcılığı, Bireysel Satış Genel Müdür Yardımcılığı, Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı, Dijital Servisler ve Çözümler Genel Müdür Yardımcılığı, Strateji Genel Müdür Yardımcılığı ve Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcılığı’nda yer alan isimler görevden ayrıldı.

Bu kişilerin yerine atanan yeni isimler ise şu şekilde sıralandı:

  • Tedarik Zincirinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na, şirkette halihazırda İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Erkan Durdu vekaleten atandı.
  • Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na Vehbi Çağrı Güngör atandı.
  • Hukuk ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na Kurumsal Hukuk İşleri Direktörü olarak görev yapan Ali Uysal atandı.

Bunlara ek olarak Satış Genel Müdür Yardımcılığı oluşturulup Kadri Özdal’ın ve Pazarlama ve Dijital Servisler Genel Müdür Yardımcılığı oluşturulup Murat Akgüç’ün atandığı bildirildi.

Turk İnternet haberinde, bu gelişmeyi “Turkcell yönetiminde Berat Albayrak dönemi kapandı.” şeklinde yorumladı.

GCM Yatırım Banner

Murat Akgüç Kimdir?

Turkcell Pazarlama ve Dijital Servisler Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Murat Akgüç, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde lisans derecesini, Rotterdam School of Management’ta Executive MBA programını tamamladı.

Çalışma hayatına Osmanlı Bankası’nda başlayan Akgüç, iş geliştirme, teknoloji, telekomünikasyon, strateji, dijital inovasyon ve girişim sermayesi alanlarında 20 yılı aşkın tecrübeye sahip.

Vehbi Çağrı Güngör Kimdir?

Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Prof. Dr. Vehbi Çağrı Güngör, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu. ASELSAN Yazılım Mühendisliği Bölümünde yüksek lisans çalışmaları sırasında yer alan Güngör’ün konferanslarda yayınlanmış 100’ün üzerinde makalesi bulunuyor.

Ali Uysal Kimdir?

Hukuk ve Regülasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Ali Uysal, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu ve Stockholm Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Avrupa Birliği Hukuku alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

5 yıl Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak girişim şirketi SunExpress Hava Yolları bünyesinde şirket iç hukuk departmanının kurulmasından sorumlu Hukuk Müşaviri olarak görev alan isim, 2020 yılından itibaren Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş.’de Hukuk Regülasyon Genel Müdür Yardımcılığı bünyesinde Kurumsal Hukuk İşleri Direktörü olarak görev alıyordu.

Turkcell Hissesi Kritik Karar Sonrası Nasıl Açılacak?

Turkcell Hissesi Kritik Karar Sonrası Nasıl Açılacak?
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin TCELL koduyla işlem gören hisseleri, Perşembe günü yüzde 0,36 değer kazancıyla 55,55 liradan kapandı. Beklentiyi aşan bilanço sonrasında haftalık kazancı yüzde 13’e yaklaştı.

Hissenin son bir yıllık getirisi yüzde 90’a dayanmış durumda. Ancak yatırımcı böylesine büyük bir şirkette yapılan ani ve son aylarda birkaç kez daha gerçekleşen görev değişikliği kararlarından memnun değil.

Bu tür görevden almaların hisseyi negatif etkileyeceği düşünülürken, hissenin 10 Kasım işlemlerine nasıl başlayacağı ve yatırımcıların nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

Tradingview indikatörlerine göre TCELL için göstergeler “Güçlü Al” tavsiyesini işaret ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.