Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Turkcell Yazılım Ürünleri Geliştirmek için Şirket Kuruyor

Turkcell hisseleri günü sakin alıcılı bir performansla geçirirken, KAP üzerinden yeni şirket kurulumu hakkında açıklama geldi.
Turkcell Yazılım Ürünleri Geliştirmek için Şirket Kuruyor

Turkcell İletişim Hizmetleri, yazılım ürünleri ve hizmetleri geliştirmek, bu amaçla yazılımcı yetiştirmek amacıyla şirket kurulmasına karar verdi.

Yönetim kurulu kararı kapsamınca kurulacak olan şirketin, Turkcell iştiraklerine, ülke içindeki ve dışındaki diğer taraflara bu kapsamda hizmet vermek veya mevzuat çerçevesinde izin verilen diğer alanlarda faaliyet göstermek amacı yürüteceği bildirildi.

Ancak bu sürecin yatırımcıların yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olması nedeniyle, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi kapsamında Yönetim Kurulu kararıyla ertelendiği aktarıldı.

Haftanın üçüncü işlem gününde sınırlı pozitiflik sergileyen Turkcell hisseleri, açıklama sonrasında da çok değişmedi.
Turkcell Hisseleri %0,13 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Türkiye’nin lider telekomünikasyon şirketinin hisse senedi fiyatı, bu sabah 15,72 liradan açıldı. Saat 13.10’da 15,84 ile günün en yüksek seviyesine çıktı. Ardından kazancının bir kısmını verdi. Saat 15.36’da ise 15,75 liradan işlem görmeye başladı.

Günlük değişimi %0,50 artışı işaret ediyor. Haftalık %4’ten fazla yükselen hisselerin gördüğü en düşük fiyat 15,09, en yüksek 15,84 oldu. Turkcell hisseleri 4 haftalık işlemlerde yatırımcısına %6 pozitif getiri sundu.

En yüksek fiyat 15,84 ile bugünkü işlemlerde görülürken, en düşük 14,62’ye indi. Yıllık bazda 12,21 – 16,68 seviyeleri kaydedilen en düşük ve en yüksek fiyatlar oldu. Değişimi ise %15 artışı işaret ediyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum