Yatırım yapmaya başla!

Turkcell ve Samsung 5G için El Sıkıştı!

Önümüzdeki yıllarda kurulması beklenen 5G için sektörün iki devi arasında anlaşma sağlandı. İşte detaylar…
Turkcell ve Samsung 5G için El Sıkıştı!

Gelişen teknoloji ve artan gereksinimlerle beraber özellikle internet alanında her geçen gün daha iyisine ihtiyaç duyuyoruz. 4.5G ile beraber mobil kullanıcılar önemli bir hıza ulaşmış olsa da şimdiden geleceğin teknolojileriyle ilgili gerekli adımların atıldığına şahitlik ediyoruz.

Önümüzdeki dönemde ülkemizde de kullanılması beklenen 5G için Türkiye’nin en büyük 500 şirketinden biri olan Turkcell ve Samsung arasında işbirliği anlaşması yapıldı. Yapılan anlaşmayla beraber 5G’nin ülkemizde kullanıma sunulmasına hız kazandırılması amaçlanıyor.

İlk Adım Güney Kore’de Atıldı

Anlaşmanın başrolünde olan şirketler Turkcell ve Samsung’un yöneticileri 5G için yapmış oldukları işbirliğinin imzasını Güney Kore’de attılar. Yapılan anlaşmayla beraber firmalar 5G altyapısı için gerekli testleri birlikte yapacaklar.

Yapılan anlaşmanın içeriği bununla sınırlı değil. Güçlerini birleştiren Turkcell ve Samsung aynı zamanda akıllı telefon ve akıllı şehir alanlarında da çalışmalar yapacak. Mobil ve akıllı telefon alanında yapılan anlaşmaya baktığımızda iki firmanın da birbirinden yararlanacağı çok şey olduğunu söyleyebiliriz.

Anlaşma Her Alanda ve Uzun Vadeli

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve Samsung Türkiye Başkanı DaeHyun Kim’in imzalarını attığı anlaşma uzun vadeli ve çok geniş bir yelpazeye yayılmış durumda. Öyle ki 5G teknolojisi pek çok alanda hayatımıza gireceğinden işbirliğinin boyutu daha da artıyor.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu açıklamasında sadece teknoloji alanında değil ekonomik alanda da ülkemizin ivme kazanacağını vurgulayarak “Uzun vadeli iş birlikleri yapıyoruz. Yerel olarak geliştirilen Turkcell 5G hizmetinin erkenden hayata geçmesinin ülkemizin sadece teknolojide değil, ekonomide de yeni bir sıçrayış yapabilmesine yönelik önemli bir fırsat olduğuna inanıyoruz. Samsung ile imzaladığımız iyi niyet mektubu ile birlikte, gelecek nesil teknolojiler ve Türkiye’de 5G’nin ticarileştirilmesi konusundaki ortak çalışmalarımızın kapsamını genişletiyoruz. Grup olarak, akıllı şehir çözümlerinde iş birliğine dayalı çalışmalarla büyüyen şehirler için hayatı kolaylaştıracak yerel uygulamalar da geliştireceğiz. Projelerde birlikte çalışacağız ve fikir alışverişinde bulunacağız” ifadelerine yer verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum