Paylaşım

2017’yi Beklentilerin Ötesinde Tamamlayan Turkcell 2.4 Milyar Lira Kar Elde Etti!


 

2017 yılı finansal sonuçlarını açıklayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu şirketin 2.4 milyar lira net kar elde ettiğini duyurdu. Detaylar haberimizde;

Capital dergisi tarafından düzenlenen araştırma sonuçlarına göre Türkiye’nin en büyük şirketleri listesinde, en çok kar edenler arasında yer alan Turkcell, 2017 yılı sonuçlarıyla başarısını bir kez daha kanıtladı.

Belirlenen hedeflere 1 yıldan önce ulaşan Turkcell, verilere göre son 10 yılın en büyük büyümesini kaydetti. İşte Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nun basın toplantısıyla duyurdu şirket bilançosu ve haberin detayları;

Bloomberg HT’nin haberine göre; Turkcell 2017’yi % 23.4 oranında gelir artışıyla tamamladı.

Turkcell 2017’yi % 23.4 Oranında Gelir Artışıyla TamamladıBirkaç gün önce Samsung ile 5G için el sıkışan Turkcell, bu oranla son 10 yılın en yüksek büyüme oranını yakalamış oldu. Yıllık geliri 17.6 milyar liraya ulaşan Turkcell’in net karının da % 52 artarak 2 milyar 479 milyon liraya ulaştığı belirtildi.

Terzioğlu, 2017 için inşaat gelirlerinin hariç tutulduğunda bütünleşik telekom sektöründe ciro lideri olduklarını açıkladı.

Turkcell Genel Müdürü "Ciro Lideriyiz" DediAyrıca “dünyanın en hızlı büyüyen operatörüyüz” diyen Terzioğlu, şirket gelirini % 23.4, FAVÖK’ü % 34.8, karlılık marjını da dördüncü çeyrek için % 37.3, bütün sene içinse % 35.3 oranında yükselttiklerini belirtti. Ve şirket genel müdürü; bu rakamların şirketin hedeflerinin dahi üzerine çıktığını dile getirdi.

Toplantıda geçen yıl toplam 1.5 milyon net abone kazanıldığı, bunun 1.1 milyonunun da faturalı abone olduğu söylendi.

Kaan Terzioğlu Turkcell 2017 Sonuçlarını Açıkladı36.7 milyon aboneye ulaşan Turkcell’in mobil abonelerinin % 56’sının en az bir dijital servis kullandığı duyuruldu. Turkcell’in yerli arama motoru Yaani hakkında da konuşan Terzioğlu, çok kısa sürede 3.5 milyon indirmeye, 1.2 milyon aktif kullanıcıya ulaştıklarını belirtti.

İlaveten; Turkcell’in Türkiye’ye son 3 yılda 32.3 milyar liralık katkısı olduğunu ifade etti. Ve Turkcell’in 2018 yılında da güçlü bir performans sergileyeceğini söyledi.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın