Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Yatırımcıların Radarındaki Altcoin için Yükseliş Sinyali Yandı

Cardano ağının yerel kripto para birimi ADA'nın fiyatı zincir üstü yükseliş ölçümlerine bağlı olarak kazançlarını artırabilir! Detaylar haberin devamında;
Türk Yatırımcıların Radarındaki Altcoin için Yükseliş Sinyali Yandı
HABER GİRİŞ

Yaşanan ufak çaplı geri çekilmeye rağmen Kasım ayında başlattığı yükseliş ivmesini koruyan ve yatırımcılarına aylık yüzde 45 civarında getiri sağlayan Cardano ağının yerel para birimi ADA’yı önümüzdeki günlerde neler bekliyor?

Zincir üstü göstergeler ve Cardano Vakfı’nın duyurusu bu konuda yatırımcılara bazı ipuçları veriyor olabilir!

Kripto para uzmanı Ekta Mourya, son analizinde ADA’nın yükseliş eğiliminde olduğunu söylerken zincir üstü ölçümlere göre altcoin fiyatının yukarıya doğru yeni hamleler yapmasının muhtemel olduğunu belirtti. İşte analistin öne çıkardıkları…

ADA Yükselişinin Bu Katalizörlerle Uzaması Muhtemel

Aylık ve haftalık kazanç grafiğini koruyan kripto varlığın fiyatı iki yükseliş katalizörüne bağlı olarak rallisini uzatabilir.

Bunlardan ilki, zincir üstü ölçümlerden ağda gerçekleşen kar/zarar (NPL) ve piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı (MVRV) göstergelerinin yükseliş sinyalleri vermesi. İkincisi ise ADA ekosistemindeki gelişmeler.

GCM Yatırım Banner

Kar amacı gütmeyen bağımsız bir kuruluş olan Cardano Vakfı, Cardano ağını merkeziyetsizleştirmeye, ADA’nın kurumsal alanda ilerlemesini desteklemeye odaklanmış olup Salı günü erken saatlerde 11,42 milyon ADA tokenını Cardano blok zincirindeki iyileştirmeler lehine oy kullanmak için kullanacağını duyurdu.

ADA Fiyat Artışlarını Destekleyen Zincir Üstü Ölçümler

Kripto analitik platformu Santiment’in verilerine göre son otuz gün içinde ADA tokenlarını satın alan cüzdanların net gerçekleşen kayıplarında bir artış görülüyor.

ADA Yükseliş Göstergeleri
Kaynak: Santiment

Bu durum, Cardano’daki kapitülasyona işaret ediyor ve genel olarak kapitülasyon dönemlerini takiben yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi varlığın fiyatında bir yükseliş gerçekleşiyor.

Yedi günlük MVRV oranı ise ADA tokenlarını, 0,3786 dolarlık fiyattan satan adreslerin zarar ettiğini ortaya koymakta. Genel olarak, piyasa katılımcılarının varlıklarını elden çıkarma ve zarar etme olasılığı daha düşüktür, bu da borsalarda varlık üzerinde düşük bir satış baskısı olduğu anlamına gelmekte.

Bu durum ADA’nın son dönemdeki kazanımlarını destekliyor ve varlık üzerinde nötr ila yükseliş yönlü bir görünüm sunuyor.

ADA Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

ADA fiyatı, haber yazımı itibarıyla günlük yüzde 5 düşüş, haftalıkta ise yüzde 3’e yakın yükselişle 0,37 dolar civarında seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.