Yatırım yapmaya başla!

Türkler, Yatırım Yaparken Bilgisayara En Çok Güvenen Millet Çıktı

ING Bank tarafından yapılıp 15 ülkeyi kapsayan bir araştırmada Türkler, yatırım kararları verirken bilgisayara en çok güvenen millet olarak ilk sırada yer aldı. İşte detaylar;
Türkler, Yatırım Yaparken Bilgisayara En Çok Güvenen Millet Çıktı

ING Bank, 15 ülkeyi kapsayan Yeni Teknolojiler 2019 adlı araştırma raporunun sonuçlarını yayımladı. Yayımlanan bu rapor sonucunda, Türklerin birçok alanda yeni teknolojileri kullanma eğiliminin diğer ülke vatandaşlarına göre çok daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Yapılan araştırmanın raporuna göre, Avrupa genelinde “Bir bilgisayar programının benim adıma yatırım kararları vermesinden memnun olurum.” cümlesine katılmadığını belirten kişi sayısının oranı %61 oldu. Bunun yanında, katılıyorum cevabını verenlerin oranı %18 ve ne katılıyorum ne de katılmıyorum diyenlerin oranı ise %21 olarak belirlendi.

Aynı cümleye Türklerin %47’si katılmadığını belirtirken, katıldığını belirtenlerin oranı %30 ve ‘ne katılıyorum ne de katılmıyorum’ diyenlerin oranı ise %23. Böylelikle Türkiye robotların kendi adına yatırım kararları vermesine en pozitif bakan ülke oldu.

Böylelikle Türkiye Robotların Kendi Adına Yatırım Kararları Vermesine En Pozitif Bakan Ülke OlduING’nin Ipsos ile yaptığı bu araştırma, insanların doğrudan bir bilgisayar programının kendi adlarına yatırım kararları vermesine o kadar da hazır olmadığını ortaya çıkardı. Fakat bununla birlikte birçok bireyin bilgisayar programlarından tavsiye almaya daha ılımlı yaklaştığı da görülmüş oldu.

Araştırma kapsamında 14 bin 824 kişiye “Bir bilgisayar programının harcama davranışlarımı analiz ederek, iyileştirmeler önermesinden mutlu olurum.” cümlesi sunuldu. Ardından, bu cümleye katılıp katılmadıklarını belirtmeleri istendi. Araştırmaya katılan Türklerin %65’i katıldıklarını bildirdi. Böylelikle araştırmanın yapıldığı 15 ülke arasında Türkiye robotlardan tavsiye almaya en yakın ülke olarak ilk sırada yer aldı.

Bahsedilen cümleye Avrupa genelinde katılanların oranı %38 iken, bu oran ABD’de %34 ve Avustralya’da da %43 olarak belirlendi.

Bahsedilen Cümleye Avrupa Genelinde Katılanları Oranı %38Bunlara ek olarak araştırma, Türklerin bankalarına diğer ülke insanları kadar sadık olmadığını da ortaya koydu. “Ana bankanız dışında başka bir finansal hizmet sağlayıcıdan hizmet alıyor musunuz?” sorusu yöneltilen katılımcılardan Türkiye %68 ile ‘evet’ cevabının en yüksek orana sahip olduğu ülke oldu.

Bu oran Avrupa’da %45 oldu. ABD’de ise soruya ‘evet’ cevabını verenlerin oranı %38 olarak belirlenirken, Fransızların sadece %32’lik kısmı aynı cevabı verdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum