Yatırım yapmaya başla!

Türk Yapımı Dünyanın İlk Transformer’ı “Letrons” ile Tanışmaya Hazır Olun!

Türk Yapımı Dünyanın İlk Transformer’ı “Letrons” ile Tanışmaya Hazır Olun!

Türk mühendisler, BMW modelini gerçek bir Transformer’a dönüştürmeyi başardılar. İlk anda kulağa şaka gibi gelen bu haber tamamıyla gerçektir. Çocukluğumuza damgasını vuran “Voltran” adındaki çizgi film ile yakın zamanda gösterime giren, daha sonra ise sinemaya uyarlanan Transformers, milyar dolarlık gişe hasılatlarıyla zirvede yer alan Hollywood filmleri arasında bulunuyor. Bazı kesimler tarafından sadece oyuncaklarının satışının artması için Transformers serisinin sinemaya uyarlandığı düşünülse de serinin son filmi olan Transformers 4: Kayıp Çağ, 1.1 milyar dolarlık gişe hasılatıyla oldukça büyük bir başarıya imza attı.

Dünyanın en pahalı robotu Titan gibi teknoloji harikalarının meydana getirilmesine ön ayak olan bu yapımda yer alan karakterler bir grup Türk mühendisin ellerinde gerçeğe dönüştürülüyor. Sinema ve çizgi film serisinde Cybertron gezegeninde başlayan bu macera şimdi ise ülkemizde hayat buluyor.

Şimdi dilerseniz, bir anda dünya gündemine oturan bu habere detaylı bir şekilde göz atalım:

BMW 3 Serisinden Dönüştürülen Türk Malı Transformer

BMW 3 Serisinden Dönüştürülen Türk Malı TransformerBaşkent Ankara’da kurulan Letvision şirketi, BMW’nin 3 serisine ait bir coupe modelini, hareket edebilen ve sürülebilen bir Transformer’a dönüştürdü. BMW modelinin çeşitli modifiyeler sonucunda hareket edebilen bir robota dönüştüğü bu projeye Letrons adını veren, Letvision ekibi; 12 kişilik mühendis ve 4 kişilik de destek personelinden oluşuyor. Bu başarılı ekip, sadece 8 ay içerisinde Transformers filminde yer alan ve Otobotlar olarak adlandırılan robotlara neredeyse birebir benzeyen bir Transformer üretmeyi başardı. Dünya çapında fazlasıyla heyecan uyandıran bu proje, henüz bir prototip olsa da kelimenin tam anlamıyla teknoloji dünyasını sallamayı başarıyor.

Yerli Otobot Letrons’ların Özellikleri

Yerli Otobot Letrons'ların ÖzellikleriTransformers serisinde yer alan uzaylı robotlar kadar aktif ve otonom bir yapıya sahip olmayan Letrons, yine de bugüne kadar üretilmiş en gerçekçi Transformer olarak karşımıza geliyor. KOSGEB, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yanı sıra Intel ve Microsoft’un Türkiye temsilcileri tarafından da desteklenen bu projenin ilk başta gerçek olduğuna inanılmadı. Ancak sonraki tarihlerde yayımlanan videolar ve görsellerin yanı sıra şirket tarafından yapılan yazılı açıklamaları BMW’den dönüştürülen bu Transformer modelinin gerçek olduğunu gözler önüne serdi.

Dünyada bomba etkisi yaratan Letrons, hem bir BMW modeli olarak sürüş gerçekleştirebiliyor hem de bir uzaktan kumanda yardımıyla sıradan bir otomobilden Transformer formuna dönüşebiliyor. Filmdeki türdeşleriyle aynı boyutlara sahip olan Letrons, boyun ve kafa hareketlerinin yanı sıra dinamik hidrolik kontrolleri, aydınlatma sistemini, kol ve el hareketlerini de sağlayabiliyor. Letrons karakterinin yanı sıra Bizmut, Argon, Wolfram ve Tantal adı verilen başka Transformers modellerinin de üretileceğinin müjdesini veren Letvision şirketi teknoloji dünyasının öncülerinden bir tanesi haline geliyor.

İşte, karşınızda BMW 3 serisinden dönüştürülen Türk yapımı Transformer: “Letrons”

Son birkaç gündür dünyanın konuşmuş olduğu Türk malı Transformer, halihazırda etkileyici bir marka olan BMW’nin 3 serisine ait bir modelinden dönüştürüldü. Toplamda 16 kişilik bir Türk mühendis ekibinin sadece 8 ay içerisinde başarmış olduğu bu eşsiz proje ile ilgili sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum