Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Telekom’un Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu Açıklandı

2022 Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesi sonuçlarını açıklayan Türk Telekom, en iyi kategoride kalmayı sürdürdü.
Türk Telekom’un Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Telekomünikasyon A.Ş. 2022 Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum Derecelendirmesi sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı. Söz konusu değerlendirme Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkelerine uygun olarak bağımsız derecelendirme yapmak üzere faaliyet izni bulunan SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından yapıldı.

Buna göre Türk Telekom’un 2022 Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 94,03 (10 üzerinden 9,40) olarak teyit edildi.

Dört ayrı başlık altında verilen değerlendirmeye göre şirketin kurumsal yönetim notu 9-10 aralığında kalarak en iyi kategori sınıfında bulundu.

Genel notta yüzde 25 ağırlığı olan pay sahipleri notu 87,59, yüzde 25 ağırlığı olan kamuyu aydınlatma ve şeffaflık 98,85, yüzde 15 ağırlıktaki menfaat sahipleri notu 99,51 oldu.

Geriye kalan yüzde 35 paya sahip olan yönetim kurulu notu ise 92,83 olarak açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Türk Telekom Hisseleri Güne Artıda Başladı

Türk Telekom Hisseleri Güne Artıda Başladı
Kaynak: Paratic Piyasalar

İletişim endeksi altında yer alan TTKOM kodlu hisseler, Salı günü 19,93 liradan kapandı. Bugünkü işlemlere 20,06 liradan başlayan hisseler yüzde 0,65 oranında artış gösterdi.

Türk Telekom hisseleri haftalık bazda yüzde 17’ye yakın prim yaptı. Aylık getirisi yüzde 35, yıllık getirisi ise yüzde 105 civarında.

Bu hafta iletişim hisseleri borsadaki ralliye öncülük edenler arasında yer aldı. Telekom hisseleri de dün 20,98 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.