Yatırım yapmaya başla!

Türk Telekom Müşterisi Olmayan Kullanıcıların İnternet Ücretini Artırıyor

AKN’nin yıl sonu kalkmasıyla beraber internet tarifelerine fahiş zam yapan Türk Telekom, şimdi de altyapı kiralama bedellerine de yüzde 66 zam yapmaya hazırlanıyor.
Türk Telekom Müşterisi Olmayan Kullanıcıların İnternet Ücretini Artırıyor

Bilindiği üzere 1 Ocak 2019 itibariyle adil kullanım kotası uygulaması tamamen kaldırılıyor. Alınan bu karar sonrası internet servis sağlayıcıları yeni yıla dair ücretlerini belirlemeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Türk Telekom, açıkladığı tarife ücretleri ile pek çok kullanıcının tepkisini çekmişti. Kullanıcılar başka servis sağlayıcılara geçeceklerini sosyal medya ortamlarında dile getirmeye başladılar.

Ancak görünen o ki Türk Telekom’un zam kararından sadece kendi müşterileri etkilenmeyecek. Ülke çapındaki en geniş internet ağına sahip olan Türk Telekom, hattını diğer servis sağlayıcılara kiralıyor. Şirket aldığı karar ile diğer şirketlere yönelik kiralama ücretlerine zam yapacak.

Kiralama Ücretleri Artıyor

Kiralama Ücretleri Artıyor

Türk Telekom kendi kullanıcılarının yanı sıra diğer servis sağlayıcılarındaki kullanıcılara da dolaylı yoldan internet servisi veriyor. TurkNet, Turkcell, D-Smart gibi pek çok internet servis sağlayıcısı, Türk Telekom altyapısını kiralıyorlar. İşte Türk Telekom, bu ücretlere de zam yapacağı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan TurkNet yetkilisi Sinan Durmuş, Türk Telekom’un eski müşterilerine yönelik düşük hızlarda yüzde 66, yüksek hızlarda ise yüzde 4.6 zam yaptığını ifade etti. Yapılacak olan zam oranlarına vergilerin de eklenmesi ile fiyatların daha da artması bekleniyor.

BTK’nın Ne Yapacağı Merak Ediliyor

BTK’nın Ne Yapacağı Merak Ediliyor

Türk Telekom’un hat kiralama bedelleriyle ilgili almış olduğu zam kararı sonrası Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’nun ne yapacağı merak ediliyor. Türk Telekom’un düzenlemiş olduğu yeni tarifeler BTK tarafından onaylanırsa, altyapı kiralayan pek çok internet servis sağlayıcısı zam yapmak zorunda kalacak.

Zamların onaylanması halinde kullanıcı tarafında yüzde 90’a varan fiyat artışları yaşanması bekleniyor. AKN’nin kalkmasına sevinen kullanıcılar, bu düzenlemeler sonrası aynı görüşte kalırlar mı bilinmez. Pek çok kullanıcı, bu zamlar uygulanacağına AKN’ye olduğu gibi devam edilmesinden yana.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum