Yatırım yapmaya başla!

Türk Telekom İmzalı Yerli Akıllı Klavye Uygulaması!

Türk Telekom tarafından geliştirilen ve “Tambu” adı verilen Türk işi dijital mobil klavye uygulaması kullanıma sunuldu! Türkiye’ye özgü GIF ve çıkarmaların bulunduğu Tambu huzurlarınızda!
Türk Telekom İmzalı Yerli Akıllı Klavye Uygulaması!

Akıllı telefonlara bağımlı hale geldiğimiz bugünlerde, Türk yapımı bazı uygulamalar ve oyunlar bu cihazları daha da vazgeçilmez hale getiriyorlar. Özellikle de ülkemize özgü GIF’ler, mesajlaşmalarımıza renk katıyorlar.

Fakat ne yazık ki Türkiye’ye ait emojilerin ya da GIF’lerin bulunduğu bir dijital klavye uygulaması ne Google Play’de ne de Apple Store’da bulunuyordu. Ancak Türk Telekom tarafından geliştirilen Türk işi dijital klavye Tambu nihayet hizmete girdi.

Türk İşi Dijital Klavye, Tambu’nun Özellikleri

Dijital dünyadaki rekabet, klavyelere de sıçradı! Türk Telekom’un geliştirildiği Tambu ise bu alanda Türkiye adına yarışacak. Türk kültürünü yansıtan çıkarmalar ve GIF’lerin yanı sıra kişileştirilebilir arka plan, temalar ve akıllı klavye özelliklerine de sahip olan Tambu; atasözleri ve deyimlere de hızlı erişim sağlıyor.

Elbette ki milli dijital klavyenin yapabildikleri bunlarla sınırlı değil. 100’den fazla dilde çeviri özelliğini de bünyesinde barındıran Tambu, terlik atan anneden, Tivibu kaynaklı maç GIF’lerine kadar birçok öğeyi de paylaşabilmemize imkan tanıyor.

50 Kişilik Türk Ekip Tarafından Geliştirildi!

50 Kişilik Türk Ekip Tarafından Geliştirildi!İnce belli çay bardağı figürünü logosu haline getiren Tambu, 50 kişilik bir Türk ekip tarafından 6 aylık bir süreçte geliştirildi. Türk Telekom Dijital Servisler Başkanı Dr. Ramazan Demir’in lansmanını gerçekleştirdiği Tambu’nun oldukça kısa sürede milyar liralık değere sahip olabileceğinin de altı çizildi.

Demir ayrıca araştırmalara göre her 15 dakikada bir telefonumuzu kontrol ettiğimizi ve WhatsApp’ta günde 200 ila 300 mesaj attığımızı belirterek, Tambu’nun Türkçe’nin konuşulduğu tüm ülkelerde kullanılabileceğini de sözlerine ekledi.

Alışverişlerde de Kullanılabilecek!

Alışverişlerde de Kullanılabilecek!F ve Q klavye seçeneklerinin bulunduğu milli dijital klavye Tambu, başta Almanya olmak üzere gurbetçilerin yoğun olduğu ülkelerin tamamında da hizmete girecek. “Aradığımız tam da bu” sloganıyla ücretsiz olarak piyasaya sürülen Tambu, sadece Türk kültürünü yansıtmakla ve çeviri yapmakla kalmayıp, bulunduğunuz konumda aramış olduğunuz mekan ve ürünlere de hızlı erişim sağlayıp, platformdan ayrılmadan alışverişlerini gerçekleştirebilmenize de imkan tanıyacak.

Fazlasıyla işlevsel bir dijital klavye uygulaması olan Tambu, önümüzdeki günlerde gelecek olan güncellemeleriyle büyük başarılara imza atacak gibi görünüyor. Peki, ilk milli dijital klavyemiz, Tambu hakkında sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum