Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Türk Telekom Altyapısını eSIM Teknolojisine Uyumlu Hale Getirdi

Mobil operatör Türk Telekom, yerli eSIM teknolojisini kullanıcıların beğenisine sundu.
Türk Telekom Altyapısını eSIM Teknolojisine Uyumlu Hale Getirdi

Gelişen teknoloji ile beraber telekomünikasyon sektöründe önemli yenilikler yaşanmaya devam ediyor. Bu yeniliklerden birisi ise fiziksel SIM kartlarına ihtiyacı ortadan kaldıran eSIM teknolojisi oldu.

Bu altyapı ile beraber esIM teknolojisi çok daha geniş bir ürün yelpazesine sahip olacak. Düzenlenen etkinlikte BTK tarafından yerli ve milli kaynaklarda üretilen esIM teknolojisinin tanıtımı gerçekleştirildi. Bu etkinlikte eSIM altyapısının detaylarına dair bilgilendirme yapıldı.

Diğer yandan GSM operatörleri de bu altyapıya yönelik çalışmalarını da bir süredir devam ettiriyordu. Milyonlarca abonesi olan Türk Telekom, tamamen yerli eSIM altyapısının kullanıma sunulduğunu duyurdu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hale getirdik” diye konuştu.

Türk Telekom eSIM’i Kullanıma Sundu

Türk Telekom eSIM’i Kullanıma Sundu

Ülkemizin üç büyük mobil operatöründen biri olan Türk Telekom, esIM teknolojisinin kullanıcıların beğenisine sunulduğunu duyurdu. Şirket bu sistemin akıllı telefonlardan giyilebilir teknolojiye kadar pek çok ürün üzerinde kullanılabileceğini belirtiyor. Bu da internete bağlanacak cihaz sayısının artması anlamına geliyor. Kullanıcılar telefon numaralarını değiştirmeden ve ek bir ücret ödemeden esIM teknolojisinden yararlanabilecek.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Türkiye’nin yerli eSIM üreten dört ülkeden biri olduğunu belirterek, “Biz de Türk Telekom olarak kendi altyapımızı bu yeni teknolojiye hazır hale getirdik ve ülkemizde kurulan sunucular ile entegrasyon süreçlerimizi tamamladık. Çevre dostu ve güvenli teknoloji eSIM ile bireysel ve kurumsal müşteri deneyimini zenginleştirmeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Önal ayrıca kurumsal müşteriler için otomotiv alanında sunulan eCall hizmeti ve bağlantılı araçlara yönelik çalışmalarının olduğunu söyledi. Tamamen yerli ve milli teknoloji ile üretilen esIM altyapısının kullanıcılara dijital bir deneyim sunduğu belirtiliyor. SIM karta ihtiyacı ortadan kaldıran bu teknoloji, birden fazla aboneliğe sahip olan kişilerin kart değiştirme gereksinimini ortadan kaldırıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum