Yatırım yapmaya başla!

Bulut Servisleri Arasına Türk Telekom da Katıldı: İşte Dijital Depo

Türk Telekom, iOS ve Android kullanıcılarının hizmetine bulut servisi Dijital Depo’yu kullanıma sundu.
Bulut Servisleri Arasına Türk Telekom da Katıldı: İşte Dijital Depo

Türkiye’nin haberleşme sektöründeki en büyük şirketlerinden biri olan Türk Telekom, teknolojinin pek çok alanında faaliyet gösteriyor. Bilindiği üzere son dönemde pek çok platformun kullanıcıların bilgilerini saklaması için bulut servisi hizmetleri geliştiriyor. Bunlardan başlıcaları Dropbox, Mega, Amazon Cloud, Google Drive, One Drive ve iCloud olmakta.

Bu sektöre bir yeni servis ise Türk Telekom’dan geldi. Şirket Dijital Depo adındaki yeni bulut servisini iOS ve Android kullanıcılarına sundu. Geliştirilen serviste, diğer bulut sürücülerde olduğu gibi kullanıcılar fotoğraf, video, müzik ve pek çok kişisel bilgilerini saklama imkanı bulacaklar.

Dijital Depo Kullanıma Sunuldu

Dijital Depo Kullanıma Sunuldu

Türk Telekom’un geliştirmiş olduğu yeni bulut servisi Dijital Depo, bugün itibari ile App Store ve Google Play Store’dan indirilebilir durumda. Dijital Depo içerisinde bulundurduğu pek çok özellik ile kullanıcılarına başarılı bir yedekleme deneyimi sunmayı amaçlıyor. Uygulamada yer alan otomatik yedekleme özelliği sayesinde kullanıcılar akıllı telefonları ile çektikleri fotoğrafları eş zamanlı olarak burada saklayabilecek.

Bu sayede cihazın bozulması ya da kaybolması durumunda, saklanan dosyalar bulut servisinde yedeklenmiş olacak. Türk Telekom’un Dijital Depo uygulamasını indiren kullanıcılara 2 GB depolama alanı ücretsiz olarak sunuluyor. Daha geniş depolama alanları isteyen kullanıcılar için aylık 4.99 TL’den başlayan fiyatlar ile 50 GB, 500 GB ve 1 TB’ye kadar bulut hizmeti alabilecekler.

Kullanıma sunulan bulut servisinin diğer özelliklerine değinecek olursak, farklı cihazlardan yedeklenen dosyalara kolay ulaşım imkanı, yedeklenen fotoğrafları albüm şeklinde görüntüleme, telefon rehberini yedekleme ve başka cihazlara aktarma imkanını söyleyebiliriz. iOS ve Android kullanıcıları aşağıdaki linkler üzerinden Türk Telekom’un yeni bulut servisini indirebilirler.

iOS
Android

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum