Yatırım yapmaya başla!

Türk Telekom Yeni Yıla Bir Hafta Kala Sessiz Sedasız AKN’yi Kaldırdı

Yeni yıl itibari ile kaldırılacak olan AKN’yi Türk Telekom bir haftadan önce kaldırdı.
Türk Telekom Yeni Yıla Bir Hafta Kala Sessiz Sedasız AKN’yi Kaldırdı

Son dönemde gündemde sıkça konuşulan konulardan birisi hiç kuşkusuz Adil Kullanım Kotası’nın kaldırılacak olması. Bilindiği üzere BTK tarafından alınan karar doğrultusunda 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren tüm internet servis sağlayıcıları tarafından AKN uygulamasına son verilecek.

2019 yılına girmemize sayılı günler kala Türk Telekom’un taahhütlü kullanıcılarına, Adil Kullanım Kotası uygulamasını kaldırdığı ortaya çıktı. Milyonlarca kullanıcı AKN uygulamasının kaldırılmasını heyecanla beklerken, şirketin açıklamış olduğu tarife fiyatları oldukça tepki çekmişti.

AKN Sessiz Sedasız Kaldırıldı

AKN Sessiz Sedasız Kaldırıldı

Türk Telekom Online İşlemler üzerinden paylaşılan bir görsel sonucu, Türk Telekom’un yeni yıla bir hafta kala AKN uygulamasını sona erdirdiği ortaya çıktı. ‘Limitsiz İnternet Çağı’ sloganı ile duyurulan yeni sistem, taahhütlü aboneler üzerinde uygulanmaya başladı. Ancak bazı kullanıcılara bu yenilik henüz gelmemiş olabilir.

Kullanıcıların modemlerini kapatıp açmalarında fayda olduğu belirtiliyor. Eğer bu ay içerisinde aylık kotalarını aşmış ve hız düşümü yaşadıysanız, şimdiden hızınızın normal tarife hızınıza çıkarıldığını göreceksiniz.

Şirketin AKN’yi kaldıracak olması memnuniyetle karşılanırken, açıklanan yeni tarife fiyatları ile hala tepki toplamaya devam ediyor. Bilindiği üzere şirket ‘Limitsiz İnternet Çağı’ kampanyası kapsamında 4 Mbps hızını 59 TL, 8 Mbps için 79 TL, 16 Mbps hızı için 92 TL talep ediyor. Daha yüksek hız ile internet kullanmak isteyenler 35 Mbps 149 TL ve 1000 Mbps için 336 TL aylık ücret ödemek gerekecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum