Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Telekom 80 Milyon Euro Kredi Alacak

Türk Telekom'un, The Export-Import Bank of China'dan 80 milyon euro tutarında kredi alacağı açıklamasına şirketin hisseleri çok fazla tepki vermedi.
Türk Telekom 80 Milyon Euro Kredi Alacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’de telekomünikasyon hizmeti sunan Türk Telekom Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden uzun vadeli kredi anlaşması hakkında açıklamada bulundu. Şirketten yapılan açıklama sonrasında borsada işlem gören hisselerinde ılımlı bir yükseliş görüldü.

Türk Telekom bugün KAP üzerinden yatırımlarının, stratejik girişimlerinin ve büyüme planlarının finansmanı amacıyla anlaşma yaptığını duyurdu.

Anlaşmanı detayları hakkında bilgi veren şirket Sinosure sigortası kapsamında The Export-Import Bank of China (Orijinal Kreditör ve Aracı Banka) arasında 80 milyon euro tutarında uzun vadeli bir kredi anlaşmasının imzalandığını duyurdu.

Şirket söz konusu kredinin nihai vadesi Mayıs 2028, yıllık faiz oranı eurıbor + yüzde 1,40, sigorta primi ve diğer peşin maliyetler dahil toplam maliyeti ise yıllık eurıbor +yüzde 2,79 olduğunu belirtti.

Şirketin Hisseleri Kredi Haberine Çok Fazla Tepki Vermedi

Türk Telekom tarafından saat 13.11’de yapılan açıklama sırasında şirketin borsada (TTKOM) koduyla işlem gören hisseleri 15.85 TL’den işlem gördü. Hisseler açıklama sonrasında ılımlı bir yükseliş göstererek 15.95 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Türk Telekom Grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisseleri hafif bir artışın ardından geri çekilerek saat 14.43 itibarıyla 15.93 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın