Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Kızılay Deprem Bölgesi için İhtiyaç Listesini Güncelledi

Türk Kızılay tarafından deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan malzemelerin listesinde, gıda ürünleri, battaniye, kışlık kıyafetler ve hijyen malzemeleri öne çıkıyor.
Türk Kızılay Deprem Bölgesi için İhtiyaç Listesini Güncelledi
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yıkım yaşanan bölgeler için yardım seferberliği sürüyor. Türk Kızılay tarafından, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde barınma ihtiyacının yanı sıra temel insani yardım malzemelerine ihtiyaç olduğu açıklandı.

Açıklamada, depremzedelere yönelik ihtiyaç tespit çalışmalarının yapıldığı belirtildi. Yardımların deprem bölgesine daha sağlıklı ulaşabilmesi için Kızılay ve diğer STK’lar hareket etmenin büyük önem taşıdığı belirtildi.

Bölgede İhtiyaç Duyulan Ürünler

Depremzedelerin barınma ihtiyacının yanı sıra temel insani yardım malzemelerine de gereksinim duyduğu belirtilirken, bunların başında dayanıklı gıda ürünleri, battaniye, kışlık kıyafetler ve hijyen malzemelerinin geldiği ifade edildi.

Görev alanı olan beslenme hizmetleri ve diğer insani yardım malzemelerinin dağıtımını sağlamak olan Kızılay’ın arasında çadır içi ve konteyner içi yardım malzemelerinin de ihtiyaçlar listesine eklediği aktarıldı.

Deprem bölgesindeki sıcak yemek üretiminde ise kuru gıda malzemeleri ve dağıtımlarda gerekli köpük tabak, plastik çatal-kaşık setini de en çok ihtiyaç duyulan malzemeler olarak belirlendi. Salça ve sıvı yağın da yemek yapımında en çok tüketilen malzemelerden olduğuna dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Türk Kızılay ulaşımı olmayan köylere helikopterlerle gıda kolisi ulaştıran ekiplerin, bağış yapmak isteyen vatandaşların ve firmaların da kuru bakliyat, baharat, konserve gıda, su ve süt almaya yönlendirildiğini bildirdi.

Giyim ve hijyen malzemelerine çok ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapılan açıklamada, özellikle depremzedeleri sıcak tutacak eşofman, pijama, ayakkabı, çorap, mont, kaban ve günlük kıyafet bağışlarının önemli olduğu aktarıldı.

Bunun yanı sıra sabun, şampuan, diş fırçası ve macunu, tıraş bıçağı, tırnak makası, ıslak mendil, hijyenik ped, cımbız, tuvalet kağıdı, kağıt havlu, deterjan gibi ürünlerin yer aldığı hijyen paketi ve aile hijyen setlerinin listeye eklendiği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.