Paylaşım

Türk Hava Yolları’nın İkram Ortağı Belli Oldu!


 

THY, ikram hizmeti veren 10 yıllık şirket ile yollarını ayırdı. SATS Ltd.'nin iştiraki olan SIPL ile de bir niyet anlaşması imzalandı. İşte THY'nin yeni ikram ortağı hakkında bilinmesi gerekenler.

Türk Hava Yolları, (THY) İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınması ile birlikte, ikram hizmetinin tedariki için yeni firmalarla görüşme yapacağını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamaya göre; SATS Ltd’nin iştiraki olan SATS Investments Pte. Ltd. (SIPL) ile niyet anlaşması imzalandığı duyuruldu. 10 yıldır çalıştığı şirket ile yollarını ayıran THY, söz konusu anlaşmanın hukuki, idari ve düzenleyici onaylarının alınmasının ardından, yatırım yapılması konusunun netleşeceğini ve önemli gelişmelerin de kamuya aktarılacağını bildirdi.

THY, 2007 yılından beri iş adamı Atilla Doğudan’ın sahibi olduğu DO&CO ile çalışıyordu.

THY, %50 ortaklığı bulunan Turkish DO&CO ile yeni havalimanında çalışmayacak. 2006 yılında kurulan şirket 10 yıldır; İstanbul Atatürk Havalimanı, Ankara, Adana, Trabzon, Antalya, Dalaman, Bodrum, Sabiha Gökçen ve İzmir olmak üzere dokuz büyük havalimanında, havayolu ikram faaliyetini sürdürüyor.

Singapur Hava Yolları’nın ikram hizmetlerini sunan SATS ise 1972 yılında kuruldu.

Uzakdoğu ve Ortadoğu’da olmak üzere 44 noktada var olan firmanın çalışma alanları sadece ikram ile kısıtlı değil. Aynı zamanda havayolu hizmetleri konusunda da faaliyet gösteriyorlar. İstanbul’daki üçüncü havalimanı projesi ile de yakından ilgilenen şirket, uzun zamandır Türkiye’ye yatırım yapmayı planladığını duyurmuştu. Bu doğrultuda, imzalanan niyet anlaşması kesinleşirse, yeni havalimanına 120 milyon dolarlık yatırım yapması tahmin ediliyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın