Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Hava Yolları Dahil 7 Hisse için Dev Analiz Geldi!

Haftanın ilk işlem gününde pozitif kapanış yapan Borsa İstanbul için analizler gelmeye devam ediyor. Sertaç Ekeke, merak edilen hisseleri değerlendirdi. İşte detaylar;
Türk Hava Yolları Dahil 7 Hisse için Dev Analiz Geldi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem günü yüzde 1 artışla 7946 puandan kapanış yaparak 8000 seviyesine oldukça yaklaştı. Rekor seviyelerden hala uzakta kalan endekste yukarı yönlü beklentileri içeren tahminlerin öne çıktığı görülüyor.

Yatırımcılar söz konusu süreçte hangi hisselerin endekse ayak uyduracağını ya da endeksten pozitif ayrışacağını merak ediyor. Analistler söz konusu süreçte öne çıkacak sektörleri, şirketleri ve hedef fiyatlarını paylaşarak yatırımcıları bilgilendiriyor.

İnfo Yatırım Satış ve Pazarlama Direktörü Sertaç Ekeke, Borsa İstanbul’a ve hisseler yönelik analizlerini paylaştı.

7500 puan tarafında 10 gün boyunca mücadele edildiğini belirten Ekeke, yukarı yönlü hareketlerin başladığına dikkat çekti. Bankacılık tarafındaki hareketliliğin devam etmesini beklediğini, havacılık sektörünün de öne çıkacağını söyledi. Endeksin söz konusu sektörlerde gelen kar satışlarının baskısı altında olduğunu, ana trendde yükselme hareketine devam edildiğini paylaştı.

Doğuş Otomotiv

Borsa İstanbul’da DOAS koduyla işlem gören Doğuş Otomotiv’i yorumlayan uzman, hissede 350 TL’ye doğru bir potansiyel olduğunu ifade etti. DOAS’ın seçilebilecek iyi yapılardan biri olduğunu, iş modelinin ve bilançosunun gayet uygun olduğunu dile getirdi. 330 TL’lerden sattığı hareketi tekrardan geri alıp yeni zirveleri test edebileceğini savundu.

GCM Yatırım Banner

Türk Hava Yolları

Ekeke, Türk Hava Yolları (THYAO) için 200 TL seviyelerindeyken “Buraların kağıdı değil” ifadelerini kullandığını hatırlattı ve hissede yukarı yönlü hareketlerin devamının görüldüğünü kaydetti.

Hissenin 256 TL’nin üzerinde kapanışlar yapması gerektiğini vurguladı ve orta uzun vadede 320 potansiyelini taşıdığını belirtti. Şirketin efsane bir bilanço açıkladığının altını çizdi ve uçak sayısındaki artışın ortada olduğunu aktardı.

Kervan Gıda

Analist, Kervan Gıda’nın (KRVGD) taban hareketi içinde olduğunu söyledi. Net bir kırılmanın olmadığını, fakat bunun elbet gerçekleşeceğini ifade etti.

Hissenin yukarı yönlü potansiyelinin çok yüksek olduğunu vurguladı. Pozisyon almayanlar için henüz erken olduğunu savundu ve 23,30 TL seviyesinden sonra pozisyon alınabileceğini dile getirdi. Elinde var olup taşıyanların hisseden vazgeçmesini gerektirecek bir durum görmediğini kaydetti. 20,9 TL altında kapanışlar olmadığı sürece yukarı yönlü beklentinin sürdüğünü bildirdi.

Şişecam

SISE koduyla işlem gören Şişecam’ın 50 TL’nin altında kalıcı olacağını düşünmediğini belirten uzman, yavaş yavaş yukarıya doğru sert hareketlerin olması gerektiğini vurguladı. SISE’nin potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu ve ederinin çok altında olduğunu aktardı. Hissede 65 TL’ye doğru bir hareketlenme gerektiğini, çok fazla gereksiz bir baskı altında olduğunu paylaştı.

CW Enerji

CW Enerji’nin (CWENE) bilançosunda karlılık tarafında bir baskı geldiğini ifade eden Ekeke, hissede bir konsolidasyon hareketi olduğunu dile getirdi.

290 TL altında kapanış gelmediği sürece hissenin taşınabileceğini, bu noktanın altına inilmesinin hissedeki görüntüyü bozabileceğini savundu.

Hektaş

Ekeke, Hektaş’ın (HEKTS) taban hareketine devam ettiğini, şirketin çok ciddi topraksız tarım gibi yatırımlar yaptığını kaydetti. Şirketin bundan sonraki süreçte bu yatırımların karşılığını almaya çalışacağını paylaştı.

Esas yükseliş hareketinin 22,5 TL üzerinde bir kapanışla gelebileceğini, HEKTS’ın portföylerde olmazsa olmaz kağıtlardan biri olmadığını, sürpriz yaratabilecek bir kağıt olduğunu bildirdi. Olağanüstü bir durum olmazsa şirketin ikinci bilançosunun da kötü gelmesinin beklendiğini, orta – uzun vade değil, çok uzun vadeli düşünen yatırımcılar için mevcut fiyatın toplanabilecek yerler olabileceğini belirtti.

Tav Havalimanları

Uzman, Tav Havalimanları Holding’in (TAVHL) buraların kağıdı olmadığını vurguladı ve diğer havacılık kağıtlarına kıyasla ucuz kaldığını aktardı.

Hissede ilk önce 123 TL ve daha sonra 125 TL üzerinde bir kapanış gelebilmesi durumunda yükselişin güçlenebileceğini paylaştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın