Yatırım yapmaya başla!

Türk Hava Yolları 2018’de Binlerce Kişilik İstihdam Yaratacak!

Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamaya göre kurum önümüzdeki yıl 7 bin kişiye istihdam sağlayacak. İşte ayrıntılar;
Türk Hava Yolları 2018’de Binlerce Kişilik İstihdam Yaratacak!

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, AA Finans Haberleri Terminali’nden yayınlanan Finans Masası’na konuk oldu ve kuruma ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

THY’nin hedeflerinden ve 2018’de yapılacak işe alımlardan bahseden Aycı, pilot olmak isteyenleri sevindirecek bilgiler verdi. Bilgiler arasında Türkiye’nin en itibarlı markaları arasında gösterilen THY’nin önümüzdeki yıl 7 bin kişilik istihdam yaratmayı planladığı haberi de vardı.

İşe alımlar için başvuruların % 95’inin internet aracılığıyla alınacağını belirten Aycı, 2017’de iyi bir sene geçirdiklerini dile getirdi.

İlker Aycı Finans Masası'na KonuştuVe 2018’de de işler yolunda giderse 2018’in planlanan 3.500 kişilik istihdamının 7000 kişiye çıkabileceğini müjdeledi. Sonuçta; darbe girişiminin en çok etkilediği sektörlerden biri de havacılık olmuştu. Aycı da geçtiğimiz yıl darbe girişiminin THY’ye maliyeti hakkında bir kamuoyu açıklaması yapmış, bu üzücü olayın kuruma 40 milyon dolarlık zararı olduğunu belirtmişti.

Kurumun yaptığı yeni düzenlemelerle 2016’nın zararlarını ortadan kaldırdıklarını belirten Aycı, bu senenin beklentilerine ulaştıklarını dile getirdi.

THY 2016'nın Zararlarını Ortadan Kaldırdı“2017’de giderlerde % 7’lik iyileştirme yaptık” şeklinde konuşan Aycı, şu anda uçağın yetmediğini, yani talebin arzı geçtiğini vurguladı. Açıklamalarında Mart’ta getirilen yasağa da değinerek, bu durumun üstesinden nasıl geldiklerini “Biz çok hızlı ve proaktif bir cevap verdik. 80 binin üstündeki cihazı 103 günde taşıdık. Aynı şekilde uçak içerisinde ‘free wi-fi’ ve business’a laptop verdik” sözleriyle anlattı.

Hatırlarsınız ki geçtiğimiz aylarda THY İngiltere ve ABD’ye uçana ücretsiz laptop dağıtacağını açıklamıştı.

THY'nin 2018 Hedefleri2017 hakkında olumlu konuşan Aycı, bunlara ek olarak dünyada önemli kur oynaklıkları olduğunu ancak bunu yönettiklerini ve ortaya çıkan faaliyet karından epey memnun kaldıklarını söyledi. THY’nin önümüzdeki dönemdeki yeni destinasyon hedeflerinden de bahseden Aycı, “bu yıl amacımız 69 milyon yolcu taşımak” dedi.

İlaveten, dünyanın en pahalısı seçilen İstanbul 3. Havalimanı’nın açılışına hazırlandıklarını da ifade etti.

THY İstanbul 3. Havalimanı Açılmasıyla Yolcu Kapasitesini Artıracak

3. Havalimanı açıldıktan sonra yolcu kapasitesinin 100 milyona ulaşacağını öngören Aycı, kurumun büyümesi konusunda Asya ve Hindistan’da farklı ortaklıklarla ilgili çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Öte yandan, Türk Hava Yolları’nın 21 Kasım’dan itibaren Şili’nin başkenti Santiago’ya sefer başlattıklarını ve Genel Müdür Bilal Ekşi’nin bu haberi Twitter hesabından duyurduğunu da belirtelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum