Yatırım yapmaya başla!

Türk Eximbank İhracatçıya Desteğini Dolar Bazında Yüzde 19 Büyüttü

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, "31 yıldır teminat mektubu alan konumdan, boyutlu çalışmalarımız neticesinde teminat mektubu verebilen pozisyona geçtik!" dedi, ayrıntılar şöyle;
Türk Eximbank İhracatçıya Desteğini Dolar Bazında Yüzde 19 Büyüttü

Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Türk Eximbank’ın ülkedeki en büyük sigorta kuruluşu olduğunu belirtti. Yıldırım “İhracatçılarla  bu alanda daha fazla çalışmak istediklerini ve sigortanın poliçeli argümanını çok önemli bir teminat olarak nitelendirdi. Teminat mektubunun yerini zamanla alabilecek bir enstürman ve bu sayede ihracatçıların bankaların yüksek teminat mektubu komisyonlarından korunmalarına yardımcı olacak değerli bir araç.” dedi.

Yurt dışı ziyaretlerinden söz eden Yıldırım son dönemde gerçekleştirdiği Londra seferinde, ülkenin öncü yatırım kuruluşlarıyla roadshow görüşmeleri yaptıklarını ve sonraki Londra programıyla da başarılı sendikasyon kredisi sağlandığını dile getirdi.

Geçen hafta Bali’de bankalarla temasta olan Yıldırım, ordaki tespitini Yeni Ekonomi Programı’yla yakalanan olumlu havanın bankalar üzerinde başlayan belirsizlikleri kırdığını ve Türkiyeye bakışın daha ılımlı bir hal aldığı şeklinde ifade etti. Bu gelişmelerin sadece bankalar ile sınırlı kalmamasını ve uluslararası yatırımcı kuruluşların ve kurumsal yatırımcıların da arasında bulunduğu geniş alanda gerçekleştirilmesi gerektiğini belirtti.

KDV, ÖTV, Kredi ve birçok hesaplama artık çok basit!

Türkiye’nin orta ve uzun vadeli finans kaynağının uluslararası kurumsal yatırımcılar olduğunu ifade eden Yıldırım, Türkiye ekonomisine ve normalleşmesine yönelik gelişen bu olumlu grafiğin yatırımcılar tarafına her platformda aktarılması gerektiğini bildirdi.

“İhracatçı Ağustos Ayına Hazırlıklı Girdi!”

Ağustos Ayında İhracatçıların Hazır Girdiği İfade EdildiYıldırım açıklamasında Türk Eximbank olarak gerçekleştirdikleri başarılı finansman örneklerinin olduğunu belirtirken, 16 şehirden 97 yatırımcıyla görüştüklerini ve böylece Ağustos’ta yaşanılan olumsuz sürece hazırlıklı girdiklerini ifade etti.

Eximbank’ın piyasa şartlarına göre çok daha ılımlı ve düşük maliyetlerle finansman sağladığını belirten Yıldırım, ihracatçıların Ağustos ayına rahatlamış bir şekilde girdiklerini söyledi. Eximbank Türkiye Genel Müdürü geçen Ağustos ayında ihracatçıların maliyetlerinde bir düşüş gerçekleştirdiklerini ve 2017 Ocak ayından buyana maliyetleri artıracak herhangi bir güncellemenin olmadığını açıkladı.

Yıldırım, yabancı para cinsinden kredilerinin 2017 yılı Ocak ayının başından bu yana aynı denilecek kadar yakın hatta hafif altında bir seviyede olduğunu belirtti ve Türk Eximbank olarak bu çalışmaları kurumsal yatırımcılar bazlı devam ettireceklerini dile getirdi.

Güncel döviz kurlarını takip etmek için tıklayınız!

Çalışmalar 3 Boyutlu Gerçekleştirildi ve Başarılı Sonuçlar Elde Edildi

Çalışmaların Boyutlu Gerçekleştirildiği ve Sonucunda Başarı Elde Edildiği BelirtildiAdnan Yıldırım 2017 başlarından beri çalışmalarını boyutlu gerçekleştirdiklerini ve ilk kademede kendi organizasyonlarını iyileştirdiklerini, ikinci kademede reel sektöre yakın çalışmalar yürüttülerini ve üçüncü kademede diğer Exim’lerle iş birliği, yurt dışı politikaları ve stratejileriyle uyumlu bir şekilde çalışmalar sergilediklerini ifade etti.

Yıldırım 31 yıldır Türk Eximbank’ın sadece verilen teminat mektuplarıyla çalıştığını ifade ederken, yaptıkları çalışmalarla bu dar çerçeveyi dönüştürdüklerini ve sadece teminat mektubu alan bir pozisyondan, teminat mektubu verebilen duruma geldiklerini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum