Yatırım yapmaya başla!

Turizm Şirketlerinin Göz Bebeği Dünyanın En Güzel 10 Yeri

Turizm Şirketlerinin Göz Bebeği Dünyanın En Güzel 10 Yeri

Her zaman sadece dünyanın en seçkin eşyalarını ve en mükemmel yerlerini huzurlarınıza getirmeyi kendimize ilke edindiğimizi biliyorsunuz. Bugün, belki de şu ana kadar varlığından bir haber olduğunuz yerlerle varmak istediğimiz nokta tam olarak bu. Tabiat yeryüzüne elini değdirdiğinde ardında öyle güzellikler bırakmış ki insanın büyülenmemesi elde değil. Ama maalesef bizler, sanki programlanmışçasına dünyanın birbirinden eşsiz harikalarını bitirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Çok şükür ki bazıları bizim yıkıcı gücümüzden saklanmayı başarmış ya da hatasını anlayan insanoğlu “bari burası kalsın” dercesine oraları korumuş. İşte buralara saklı güzellikler diyoruz. Sizleri de cennetten bir köşeyi andıran bu muhteşem doğaya davet ediyoruz.

Bu yerler ve konumlar dünya çapındaki bütün turistler arasında oldukça popülerdir ve hemen herkes buralara seyahat düzenlemek için birbirleriyle tatlı bir rekabete girişir. Atmosferlerinden ise gerçekten büyülenmemek elde değil. Evinizde, ofisinizde, okulunuzda bulunduğunuz yer neresi olursa olsun, bu eşsiz coğrafyadan karşımıza çıkan tek bir karenin bile sizi alıp çok uzaklara götürebilme özelliğine sahip olduğuna eminim. Senegal’den Çin’e, Meksika’dan Alaska’ya uzanan yolculuğumuz doğanın mucizeleri, tabiatın eşsiz tuvalinden manzaralarla dolu. Hani bazen çarpıcı bir doğa tablosuna bakarsınız da “ancak resimlerde olur” dersiniz ya, işte size gerçeğin eşsiz çalışması…

Huzurlarınızda aklınızı başınızdan alacak güzellikteki dünyanın en muhteşem yerleri:

10 Sualtı Şelalesi – Mauritius Adası

Sualtı Şelalesi - Mauritius AdasıDünyanın dört bir yanında bulunan seyahatçiler, listemizin ilk sırasındaki bu harika yeri gördüklerinde bayılacaklar. “Sualtı Şelalesi” olarak adlandırılan bu muhteşem illüzyon, Mauritius Adası’nda bulunmaktadır. Afrika’nın güneydoğu sahillerindeki bu ada, bizlere inanılmaz bir sualtı şelalesi illüzyonu sunmaktadır. “Sualtı Şelalesi” kum ve alüvyonlar tarafından oluşturulmuştur, ayrıca dünyadaki yörünge uydularından bu oluşumu rahatlıkla görebilirsiniz.

Mauritius Adası, inanılmaz fauna ve flora ile dolu mükemmel plaklarıyla muhteşem güzellikteki egzotik bir bölgedir. Bu yaz için seyahat listenizde boş bir yeriniz varsa, Mauritius Adası’nda bulunan “Sualtı Şelalesi”ni de eklemeyi unutmayın.

9 Benagil Deniz Mağarası – Portekiz

Benagil Deniz Mağarası - PortekizYolculuğumuza listemizin nefes kesen bir başka yeri, cennet gibi konumda bulunan ve varlığından bihaber olduğumuz Benagil Deniz Mağarası ile devam ediyoruz. Muhteşem Benagil Deniz Mağarası, Portekiz’de bulunmaktadır ve Algarve bölgesinde bulunan mağara sisteminin bir parçasıdır. Algarve kıyı şeridi 150 km uzunluğundadır ve etkileyici plajlar, gizemli mağaralar ile doludur.

Ancak Benagil Deniz Mağarası, diğer mağaralar arasında muhtemelen en büyüleyicisidir. Algarve bölgesi aynı zamanda Avrupalı turistlerin 1 numaralı tercihleri olduğundan, burada bir sürü insanla da tanışabilmeniz olası. Bütün Algarve bölgesi ile Benagil Deniz Mağarası, Portekiz’in en popüler tatil beldesidir.

8 Meksika’daki Saklı Kumsal – Marieta Adaları/ Portekiz

Meksika'daki Saklı Kumsal - Marieta Adaları/ PortekizListemizde 8 numaraya ulaşırken, Portekiz’in gizemli mağarasını geride bırakıp Meksika’nın saklı plajıyla devam ediyoruz. Binlerce yıl önce volkanik aktivitelerden dolayı oluşan Meksika’daki Saklı Kumsal, popüler bir turistik cennettir. Bizler bu kumsala daha önce sizlerle birlikte Ziyaret Edebileceğiniz 10 Eşsiz Sahil adlı yazımızda da bir yolculuk gerçekleştirmiştik. Bildiğiniz üzere Saklı Kumsal, gizlilik içerisinde ve gözlerden uzak tatil yaşamak isteyenler için ideal bir yerdir. Eğer sizler de bu tarz insanlardan bir tanesiyseniz, harika kumsalı listenize gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz.

7 Mendenhall Buz Mağaraları – Alaska

Mendenhall Buz Mağaraları - AlaskaŞimdi ki durağımız ise gerçek olamayacak kadar güzel bir yer olan Alaska’da bulunan Mendenhall Buz Mağaralarıdır. Güzel doğal manzarası ile büyülü bir yer olan bu mağaralar, sanki başka bir dünya gibi görünüyor. Bazıları, Mendenhall Buz Mağaraları’nın Superman’ın evi olan Kripton Gezegeni’ne benzettiklerini söylüyorlar. Bu buz mağaraları 67 metrelik yüksekliğe ve 2.4 kilometrelik genişliğe sahip olup, Alaska’nın başkenti Juneau’da bulunmaktadır. Aynı zamanda Mendenhall Buzulu olarak da anılan bu buz mağaraları, mavimsi renkleri ile görenleri hayrete düşürmektedir.

6 Salar De Uyuni Gölü – Bolivya

Salar De Uyuni Gölü - BolivyaDünyanın şaşırtıcı güzelliklerine olan yolculuğumuza Salar de Uyuni Gölü’nün bulunduğu Bolivya ile devam ediyoruz. Bilmeyenler için Salar De Uyuni, dünyanın en büyük tuz gölüdür. Sonsuz görünümlü bir cennet olan Salar De Uyuni, dünya çapındaki turistler arasında popüler bir yerdir. 10.582 kilometrekarelik dünyanın en büyük tuz gölü, Bolivya’nın güneybatısında Daniel Campos’ta bulunmaktadır. Eğer cam gibi kusursuz bir cennet olan Salar De Uyuni’ye yolunuz düşerse, burada Güney Amerika Flamingoları’nı da görebilirsiniz.

5 Sokotra Adası – Yemen

Sokotra Adası - YemenŞimdi ise dünyanın bir diğer güzelliği olan ve hiçbir yerde göremeyeceğiniz, dünyamıza ait olmadığını düşüneceğiniz bitkilerin yetiştiği Sokotra (Socotra) Adası’nı ziyaret ediyoruz. Diğer bir adıyla Uzaylı Adası olarak da bilinen bu yer, Yemen’de bulunmaktadır. İzole haldeki Sokotora Adası, Yemen kıyılarından ayrılmış olup,yedi milyon yıl önce oluşumunu tamamlamıştır. Bu inanılmaz güzellikteki farklı yer, özellikle uzay gemisine benzeyen ağaçları ile dünya çapında tanınmaktadır.

4 Son Doong Mağarası – Vietnam

Son Doong Mağarası - VietnamDünyanın en büyük mağaralarından biri olan Son Doong Mağarası, altıncı durağımız oluyor. Son Doog Mağarası 2009 yılı itibariyle dünyanın en büyük mağarası olarak tespit edildi. Popüler bir turistik cennet olan Hang Son Doong Mağarası’nın varlığını, 1991 yılında buranın yerlisi olan Ho Khanh fark etmiştir. 2003 yılının Ağustos ayında mağara turistik gezilere açıldığında, rehber eşliğinde bir tur için 3 bin dolar istenmiştir. Geçtiğimiz yıl bu inanılmaz Vietnam mağarasına sadece 500 kişinin girebilmesine izin verilmişti.

3 Pembe Göl (Retba Gölü) – Senegal

Pembe Göl (Retba Gölü) - SenegalListemizdeki bir sonraki yer göl olmasına rağmen, dev bir çilekli sütü andırır. Retba Gölü, diğer bir adıyla Pembe Göldür. Bu göl Senegal’de bulunmaktadır ve içerisindeki suyun tamamının içerisinde pembe bir pigment vardır. Gölde bulunan Dunaliella Salina adındaki yosunlardan dolayı, suyun rengi pembemsi bir renk almıştır. Ancak suyun tadını kesinlikle tatmaya kalkışmayın, çünkü tuz oranı hayli yüksek olduğundan korkunç bir tadı vardır. Belki de bu tabiatın mucizesinin şaşırtıcı örneği ile ilgili tek sorun, suyun altındayken bu rengi göremiyor olmanızdır.

2 Melissani Mağarası – Yunanistan

Melissani Mağarası - YunanistanMelissani Mağarası muhtemelen dünyanın en güzel mağaralarından bir tanesidir. Bu muhteşem görünümlü mağara, Yunanistan’daki Kefalonya Adası’nda bulunmaktadır. Melissani Mağarası, Yunan Mitolojisi’nde Nemflerin (Perilerin) Mağarası olarak bilinmektedir. Bu inanılmaz mağaranın etrafı bir orman ile sarılmıştır. Birçok egzotik bitki ile dolu bu mağara, zengin bir tatlı su kaynağı sunmaktadır. Melissani Mağarası, Giannis Petrochelios tarafından 1951 yılında keşfedilmiştir.

DÜNYANIN EN GÜZEL 10 MAĞARASI İÇİN TIKLAYIN.

1 Gökkuşağı Dağları – Çin

Gökkuşağı Dağları - ÇinListemizdeki en az diğer güzellikler kadar harika bir yer olan Gökkuşağı Dağları, Çin’in Çahey(Zhangye) Ulusal Coğrafik Parkı’nda yer almaktadır. Gökkuşağı Dağları, Çin’de bulunan en güzel yeryüzü şekillerinden bir tanesidir ve renkli kaya oluşumlarından dolayı dünyanın dört bir yanındaki turistler arasında fazlasıyla popüler bir yerdir. Turistik cennet olan bu Gökkuşağı Dağları, Zhangye’nin tepesinden ise benzersiz bir tablo gibi görünmektedir. Adeta renklerin birbirleriyle uyum içinde dans ettiği usta bir ressamın paha biçilmez tablosunu andıran oluşumlar, burayı çoğu gezgine göre dünyanın en güzel yerlerinden bir tanesi yapmaktadır.

Gezegenin çeşitli noktalarındaki bu doğa harikalarını gördüğümüzde, dünyanın ne kadar gizemli ve sürprizlerle dolu bir yer olduğunu daha iyi anlıyoruz. Bu güzelliklerin bazılarının dünya üzerindeki varlıklarından bile haberinizin olmadığına eminim. Bazısı yakın tarihte keşfedilen bu güzelliklerden, daha niceleri olup olmadığını kim bilebilir ki? Şimdilik sizler için dünyanın keşfedilen harikalarından bazılarını derleyip paylaştık. Peki, siz bu inanılmaz yerlerden öncelikle hangilerini ziyaret etmek isterdiniz? Sorumuzun cevabı ile birlikte düşünce ve yorumlarınızı da bizlerle paylaşırsanız, seviniriz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum