Yatırım yapmaya başla!

Turizm Sektörü 2017’nin En Şanslılarından Oldu

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Dünya Turizm Günü sebebiyle yaptığı konuşmada, 2017 yılının turizm açısından çok verimli geçtiğini söyledi.
Turizm Sektörü 2017’nin En Şanslılarından Oldu

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 2017 yazının turizm sektörüne ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 27 Eylül Dünya Turizm Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 2017’nin geçen yıla oranla turizm açısından fevkalade bir yıl olduğunu belirtti.

Orta Doğu, Rusya, Ukrayna ve gelişmeye açık olan pazarlarla katedilen yollar, turizm sektörüne olumlu yansıdı.

TÜROFED Başkanı Osman Ayık, söz konusu gelişmelerin sayesinde turizmin yeniden toparlandığını ve eski güçlü haline döndüğünü söyledi. Geçen yıl siyasi istikrarsızlık, 15 Eylül darbe teşebbüsü, Rusya ile yaşanan uçak krizi gibi daha birçok şey Türkiye turizmine balta vurmuştu. Ancak bu sene Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerle yaşanan gelişmeler sektörün çok iyi geçmesini sağladı. Geçen sene yaşanan olumsuzlukların yavaş yavaş sona ermesiyle Türkiye’ye gelen turistler arasında İngilizlerde de artış oldu.

Geçmişte yaşanan yaraların tamamen sarılması için birkaç yıla daha ihtiyaç olduğunu söyleyen Ayık, komşu ülkelerle özel stratejiler geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Ayık, ekonomideki büyümenin ve yurt dışındaki gelişmelerin turizmciler açısından ileriye daha güvenle bakmayı sağladığını ifade etti. Turizmin en çok komşu ülkeler arasında yapılacağının altını çizerken, ilişkileri geliştirecek özel stratejiler yapılması gerektiğini bildirdi.

Osman Ayık 31 Aralık’ta sona erecek olan yolcu başına verilen 30 dolarlık teşvik konusuna da değindi.

Yapılan açıklamada, A grubu seyahat acentalarına yolcu başına 30 dolar teşvik verilmesi kararının önümüzdeki yılları da kapsaması gerektiği belirtildi. Bunun yanında Kültür ve Turizm Bakanlığının turist getiren uçaklara verdiği yeni yakıt desteğinin de bir an önce duyurulması gerektiği söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum