Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turizm Bakanı Açıkladı: 2023’te Hedefimiz 56 Milyar Dolar

Samsun’da turizm sektöründen temsilcilerle bir araya gelen Ersoy, 2023’te turizm hedefinin 56 milyar olduğunu açıkladı. İşte detaylar;
Turizm Bakanı Açıkladı: 2023’te Hedefimiz 56 Milyar Dolar
Yorum

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Samsun’da bir otelde düzenlenen toplantıda Türkiye’nin hedeflerine yönelik açıklamalar yaptı. Sektörden önemli isimlerle bir araya gelen Ersoy, Türkiye’nin turizm alanında ciddi hedefleri olduğunu vurguladı.

2022’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından turizmin stratejik sektör ilan edildiğini anımsattı ve sektörün her geçen yıl rekorlar kırarak yolculuğuna devam ettiğini belirtti.

“Hedefimiz 56 Milyar Dolar”

Her yıl rakamları yükselterek sürdürmek istediklerini vurgulayan Bakan, 2023’te turizm sektöründe 56 milyar dolarlık bir gelir hedeflediklerini paylaştı.

2028 için hedefin ise 100 milyar dolar olduğunu, buna ulaşmak için mevcut turizm klasik turizm destinasonlarıyla ilerlemenin mümkün olmadığını söyledi. Yeni destinasyonların 81 ilin turizminden, turizm pastasından pay almasını sağlamaları gerektiğini ifade etti. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu