Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Turist Kasabası Santa Lucia Artık Bir Bitcoin Şehri!

Honduras'ın turist kasabası Santa Lucia'da "Bitcoin Valley" projesi hayata geçirildi. Detaylar haberde;
Turist Kasabası Santa Lucia Artık Bir Bitcoin Şehri!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Honduras’ta yer alan Santa Lucia’daki büyük ve küçük işletme sahiplerinin daha fazla turist çekmesi ve bölge gelirlerinin artırılması amacıyla “Bitcoin Valley” projesi uygulamaya geçirildi.

Proje; Blockchain Honduras organizasyonu, Guatemala kripto para borsası konsorsiyumu Coincaex, Honduras Teknoloji Üniversitesi ve Santa Lucia Belediyesi tarafından ortaklaşa geliştirildi.

Proje sayesinde yerleşim birimine gelen insanlar, ülkenin dijital para trendine girdiği bir proje olan Bitcoin Valley ile kasaba sokaklarında bir slushie ya da herhangi bir harcama için kripto para birimi ile ödeme yapabilecek.

Hedef: Mini Bitcoin Şehri Olmak

Başkent Tegucigalpa’ya 20 dakika uzaklıktaki dağlardaki küçük kasabanın bu proje ile zaman içinde küçük bir Bitcoin şehri olarak anılması hedefleniyor.

Proje, 60 işletmenin başlangıçta eğitim almasını, ürün ve hizmetlerini pazarlamak için kripto para birimlerini benimsemesini ve bu uygulamaları daha fazla işletmeye ve yakın bölgelere yaymayı hedefliyor.

GCM Yatırım Banner

Andino: Proje ile Yeni Fırsatlar Doğacak

Los Robles alışveriş meydanının yöneticisi Cesar Andino proje ile ilgili yaptığı açıklamada “Daha fazla fırsat açacak ve kripto para birimlerini kullanmak isteyen daha fazla insanı buraya çekecek” ifadelerini kullandı.

Honduras Teknoloji Üniversitesi’nde profesör olan Ruben Carbajal Velazquez ise “Santa Lucia topluluğu, kripto para birimlerini kullanmak ve yönetmek, bunları bölgedeki farklı işletmelerde uygulamak ve kripto turizmi üretmek için eğitilecek” şeklinde konuştu.

Blok Zinciri Honduras organizasyonunun kurucusu Leonardo Paguada da Bitcoin Valley projesinin avantajlarından bahsetti.

Paguada, proje kapsamında tüccarların yerel para biriminde anında ödeme almalarını sağlayarak kripto para birimlerindeki dalgalanma risklerinin ortadan kaldırılacağını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın