Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tureks Turizm Vizyon Karavan’ın %78 Hissesini Satın Aldı

39 milyon TL değerinde hisse satın alımı yapan Tureks Turizm hisseleri, %10 yükseldi.
Tureks Turizm Vizyon Karavan’ın %78 Hissesini Satın Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tureks Turizm Taşımacılık A.Ş., Vizyon Karavan Dizayn Anonim Şirketi’nin %77,80 oranındaki hissesini satın aldı. Varlık alımıyla ilgili detaylı açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuruldu.

Açıklamada, gerekli araştırmaların yapılıp, muhataplar ile görüşmeler yapıldıktan sonra anlaşma sağlandığı bildirildi. Buna göre 50 milyon TL nominal değere sahip olan Vizyon Karavan’ın, 38 milyon 900 bin TL bedelli olan kısmı satın alındı.

Söz konusu işlemlere yönelik yönetim kurulu kararı 28.07.2021 tarihinde verildi. Satın alma işleminde bağımsız üyelerin çoğunun onay verdiği bildirildi. Peşin ödeme şeklinde olan alım işleminde, beher payın alış fiyatı 1,00 TL olarak belirlendi.

Açıklamada ortaklığın, karavan sektöründe gelişen talebe bağlı olarak şirkete olumlu katkı sağlayacağının beklendiği paylaşıldı.

Tureks hisseleri (TUREX), saat 14.25 sonrasında keskin yükseliş gösterdi.
Tureks Hisseleri %10 Yükseldi
Kaynak: Investing

Hisseler bugünkü işlemlere 9,85 liradan başladı. Günün ilk yarısında bu seviyelerde sakin seyrini sürdürdü. Ardından hisse alımına yönelik kulislerden gelen haberlerin etkisiyle %10 yükseldi. KAP açıklaması ise saat 15.00 sonrasında geldi.

GCM Yatırım Banner

Tureks hisseleri açıklamanın ardından 10,83 liradan işlem gördü. Bu yıl borsaya giriş yapan şirket hisselerinin en düşük ve en yüksek seviyeleri 8,64 – 21,24 TL şeklinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.