Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüpraş Bağlı Ortaklığı Ön Lisans Başvurusunda Bulundu

Tüpraş, KAP üzerinden duyurduğu bilgide bağlı ortaklığı Entek Elektrik'in EPDK’ya ek kapasite için ön lisans başvurusu yaptığını bildirdi.
Tüpraş Bağlı Ortaklığı Ön Lisans Başvurusunda Bulundu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (Tüpraş), bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştığı bildirimde, bağlı ortaklığı Entek Elektrik’in ön lisans başvurusu hakkında açıklama yaptı. 21 Kasım 2022 tarihinde yapılan açıklamada Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında, 15 proje ile 1.004,5 MW ilave kapasite için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) ön lisans başvurusu yapıldığı bildirilmişti.

Şimdi de buna ek olarak yapılan yeni başvuru hakkında yatırımcılar bilgilendirildi. Buna göre Entek Elektrik Üretimi A.Ş. tarafından 40 MW GES ve 417 MW RES olmak üzere, toplamda 7 proje ile 457 MW ilave kapasite için daha ön lisans başvurusu yapıldığı belirtildi.

Daha önce yapılanlarla birlikte toplamda 22 proje ile 1.461,5 MW ilave kapasite için ön lisans başvurularının tamamlandığı bildirildi.

EPDK’nın söz konusu başvuruları onaylaması ve ön lisans alınması durumunda projenin yatırım sürecine dair gelişmelerin yatırımcılar ile paylaşılacağı açıklandı.

Tüpraş’tan Çalışanına 15 Bin Lira Destek

Kaynakların aktardığı bilgiye göre Tüpraş yaklaşık 6 bin çalışanına 15 bin lira ödeme yaptı. Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, işçilere attığı mailde şirketin 2022 yılında elde ettiği başarılarda işçilerin emeğinin yüksek olduğunu ve bu nedenle ödüllendirildiklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Yelmenoğlu açıklamasında, “Hepimizi gururlandıran çalışmaları dikkate alarak yaptığımız değerlendirme sonucu başarılarımızda imzası olan siz değerli çalışma arkadaşlarımıza 15 bin lira ödeme yapılmasına karar verdik” ifadesine yer verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın