Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tümosan Hisselerinin Haftalık Kazancı %6’yı Aştı

Havelsan ile güçlerini birleştiren Tümosan hisselerinin günlük kazancı %4'e, haftalık %7’ye yaklaştı.
Tümosan Hisselerinin Haftalık Kazancı %6’yı Aştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TMSN) hisse senedi Perşembe günü alım ağırlıklı seyrediyor. Günlük kazancı %3’ün üzerinde olan şirket hisselerinin haftalık ve aylık kazancı da genişliyor. Hisselerde Havelsan ile yapılan anlaşmanın olumlu etkileri yaşanıyor.

Tümosan hisse senedi, saat 15.20 sularında %3,14 artıda işlem görüyor.
Tümosan Hisse %3 Arttı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri güne 18,08 liradan başladı. Yatırımcıların anlaşma detaylarına odaklanmasıyla yukarı yönde hareket etti. Kademeli bir artışın ardından gün içi kaydettiği en yüksek fiyat 18,75 oldu. Ardından kazancının bir kısmını vererek 18,45 liradan işlem görmeye başladı.

Haftalık bazda 17,30 – 19,21 arasında seyreden Tümosan hisseleri, yatırımcısına %6,32 oranında getiri sundu. Aylık kazancı %12 ile daha yüksek oranda olurken, gördüğü en yüksek seviye 19,21, en düşük 16,24 olarak gerçekleşti.

52 haftalık periyotta 7,26 – 26,46 lira arasında fiyatlanan Tümosan hisse senedine yatırım yapanlar, kazancını %147 artırdı. Sektör temsilcileri 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na (IDEF) yoğun ilgi gösterirken, imzalanan dev anlaşmalara da tanıklık ediliyor.

Bunlardan birisi de Tümosan ile HAVELSAN arasında gerçekleşti. İki şirket arasında kask sistemi geliştirme konusunda mutabakat muhtırası imzalandı. İmzalar Tümosan Genel Müdürü Halim Tosun ile HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar tarafından atıldı.

Güçlerin birleştirilmesinin ardından HAVELSAN tarafından geliştirilen ve askeri-sivil sistemlerin üzerindeki GNSS alıcılarının karıştırıcılara rağmen ihtiyaç duyulan konum bilgisini üretebilmelerini ve görevlerini sürdürebilmelerini sağlayan HAVELSAN KASK sistemi Tümosan’ın PUSAT ve benzeri platformlarda konumlandırılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu