Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tüketici Konseyi 27’inci Kez Toplandı! Gündemde Ne Var?

Ankara’da Ticaret Bakanlığı liderliğinde toplanan Tüketici Konseyi, tüketicilerin yaşadığı sorunları görüştü. İşte detaylar;
Tüketici Konseyi 27’inci Kez Toplandı! Gündemde Ne Var?
Yorum

Ticaret Bakanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden Tüketici Konseyi’nin 27’inci kez toplandığını açıkladı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada Bakanlık koordinasyonunda Ankara’da gerçekleştirilen konseyin, tüketicilerin yaşadığı sorunları ele aldığı belirtildi.

İklim krizinin kendini gösterdiği ve daha yeşil ekonomi ihtiyacının tüketicileri etkilediği belirtilen açıklamada, ürünlerin dayanıklılığını, onarılabilirliğini ve geri dönüştürülebilirliğini sağlayan yeni politikaların önemi vurgulandı.

Tüketicilerin uyuşmazlık çözüm mekanizmaları için yeni tedbirlerin hayata geçirildiği, satıcılar ile tüketicileri bir araya getiren yeni dijital platformun çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Yenilenmiş ürünler çerçevesinde yapılan çalışmalarla ürünlerin ekonomiye tekrar kazandırılmasının israfın önlenmesi ve çevrenin korunması gibi önemli katkılar sağladığı paylaşıldı.

Temel İhtiyaçlara Erişim

Konsey, özellikle internet üzerinden yapılan satışlar ve tüketicilerin temel ihtiyaçlara erişimi konusunda görüşmeler yaptı. Bu kapsamdaki Konsey kararları üzerinde mutabakata varıldığı açıklandı.

Konsey kararlarının içerdikleri konular itibarıyla öncelikle ele alınması hedefiyle ilgili kurum ve kuruluşlara bildirilerek takibinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu