Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tüketici Konseyi 27’inci Kez Toplandı! Gündemde Ne Var?

Ankara’da Ticaret Bakanlığı liderliğinde toplanan Tüketici Konseyi, tüketicilerin yaşadığı sorunları görüştü. İşte detaylar;
Tüketici Konseyi 27’inci Kez Toplandı! Gündemde Ne Var?
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanlığı, sosyal medya hesabı üzerinden Tüketici Konseyi’nin 27’inci kez toplandığını açıkladı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada Bakanlık koordinasyonunda Ankara’da gerçekleştirilen konseyin, tüketicilerin yaşadığı sorunları ele aldığı belirtildi.

İklim krizinin kendini gösterdiği ve daha yeşil ekonomi ihtiyacının tüketicileri etkilediği belirtilen açıklamada, ürünlerin dayanıklılığını, onarılabilirliğini ve geri dönüştürülebilirliğini sağlayan yeni politikaların önemi vurgulandı.

Tüketicilerin uyuşmazlık çözüm mekanizmaları için yeni tedbirlerin hayata geçirildiği, satıcılar ile tüketicileri bir araya getiren yeni dijital platformun çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Yenilenmiş ürünler çerçevesinde yapılan çalışmalarla ürünlerin ekonomiye tekrar kazandırılmasının israfın önlenmesi ve çevrenin korunması gibi önemli katkılar sağladığı paylaşıldı.

Temel İhtiyaçlara Erişim

Konsey, özellikle internet üzerinden yapılan satışlar ve tüketicilerin temel ihtiyaçlara erişimi konusunda görüşmeler yaptı. Bu kapsamdaki Konsey kararları üzerinde mutabakata varıldığı açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Konsey kararlarının içerdikleri konular itibarıyla öncelikle ele alınması hedefiyle ilgili kurum ve kuruluşlara bildirilerek takibinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.