Yatırım yapmaya başla!

TSKB Yılın İlk Yarısında Güçlü Bir Performans Sergiledi

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası açıkladığı rakamlara göre 2017 yılının ilk yarısında güçlü bir finansal performans gösterdi. İşte detaylar;
TSKB Yılın İlk Yarısında Güçlü Bir Performans Sergiledi

TSKB, yılın ilk 6 aylık döneminde net dönem karını % 17 oranında arttırdı ve 291,3 milyon liraya ulaştı. Konsolide olmayan finansal tablolarına göreyse 2017 yılının ilk yarısında toplam aktif büyüklüğünü % 7,5 oranında arttırdı ve 25 milyar 794 milyon liraya yükseltti. TSKB Genel Müdürü Suat İnce ise bankanın güçlü bir finansal performans gösterdiğini ve öncü uygulamalara imza attıklarını söyledi.

Bankanın ilk 6 aylık dönemde özkaynaklarını % 8,6 oranında yükselttiği ve 3 milyar 182 milyon liraya ulaştığı görüldü. Yıllık bazda ise % 19,1 özkaynak getiri oranı ile % 2,3 aktif getiri oranı elde etti.

TSKB Yılın İlk Yarısında Özkaynaklarını Arttırdı

Nakdi kredileri ise aynı dönemde % 13 büyüme kaydetti ve 19 milyar 586 milyon liraya ulaştı. Genel Müdür İnce ise ilk 6 ayda 1,6 milyar dolar tutarında kredi sözleşme tutarı imzaladıklarını söyledi.

Nakdi Kredileri Büyüme Gösterdi

Suat İnce, 2017’nin ilk yarısının hem ülke hem de banka adına olumlu gelişmelere sahne olduğunu belirtti. Aynı zamanda bankaya uluslararası alanda güvenin arttığını da tekrarladı.

Suat İnce Bankaya Güven Arttı Dedi

TSKB’nin güçlü mali yapısı, sürdürülebilir bankacılık anlayışı ile 67 yıllık bir deneyime sahip olduğunu belirten İnce, uluslararası alanda yükseliş göstermeye devam edeceklerinin de altını çizdi. Bu yılki 300 milyon dolarlık sendikasyon kredilerini % 108 gibi oranlarla gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.

TSKB, sendikasyon kredileri ile özel sektör firmalarına dış ticaret finansmanı konusunda çözümler sunmayı planlıyor.

Dış Ticaret Finansmanı Konusunda Çözümler

Yılın ilk çeyreğinde gerçekleştirdikleri Sermaye Benzeri Sürdürülebilir Tahvil İhracı ise uluslararası piyasalarda beklenilenden 4 kat daha fazla talep gördü. Bu durum, bankanın uluslararası kaynaklar konusundaki performansının güvene dayalı olduğu Suat İnce tarafından ifade ediliyor.

Suat İnce, yılın ilk yarısında ülkenin nitelikli kalkınmasına da destek vermeye hız kesmeden devam ettiklerini söyledi. Kredi sözleşme tutarının 1,6 milyar dolara ulaştığını ifade etti.

TSKB Ülkenin Nitelikli Büyümesine Destek Veriyor

Nakdi plasman tutarlarının ise 1 milyar dolara yaklaştığını dile getirerek, yenilenebilir enerji projeleri, organize sanayi bölgelerinin altyapı yatırımları ve yeşil sertifikalı ticari gayrimenkul projelerinin öne çıktığına dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum