Yatırım yapmaya başla!

TSB Bank CEO’su Bilgi Teknolojisi Fiyaskosunun Ardından İstifa Etti!

TSB Bank’ın tartışmalı CEO’su Paul Pester, bilgi teknolojisi fiyaskosunun ardından istifa ettiği açıklandı. Detaylar haberimizde;
TSB Bank CEO’su Bilgi Teknolojisi Fiyaskosunun Ardından İstifa Etti!

Birleşik Krallık merkezli TSB Bank’ın tartışmalı CEO’su Paul Pester’ın istifa ettiği açıklandı. 2013 yılından bu yana şirketin başkanlık koltuğunda oturan ve birçok kez tartışmalara neden olan Paul Pester’ın istifasının bilgi teknolojisi fiyaskosunun ardından gelmesi dikkat çekti.

Buna göre istifa eden Pester’ın yerine geçici olarak Richard Meddings’in getirildiği ve bankanın yeni bir CEO arayışına hemen başlayacağı duyuruldu. Pester’ın istifası üzerine açıklama yapan Meddings’in bankanın yaşanan problemleri bir an önce çözmeye çalışacağını söylediği belirtildi.

Birleşik Krallık merkezli TSB Bank’ın CEO’su Paul Pester’ın 2013’ten bu yana sürdürdüğü görevinden istifa ettiği açıklandı.

TSB Bank’ın CEO’su Paul Pester İstifa EttiPester’ın yerine geçici olarak Richard Meddings’in getirileceği ve şirketin yeni bir CEO arayışına hemen başlayacağı belirtildi. TSB’nin geçici CEO’su niteliğiyle açıklama yapan Meddings, bankanın bilgi teknolojisi sorunlarının hala giderilemediğini vurgulayarak, problemlerin bir an önce çözülmesi için çalışacaklarını dile getirdi.

İngiltere’deki krizden etkilenen bankanın açıklamasında istifanın, şirketin harap edilmiş markasını yeniden canlandırma konusunda yeni bir liderin yolunu açtığı kaydedildi.

TSB Bank CEO'su Bilgi Teknolojisi Sorununu Çözemedi

Sonuçta 7 yıldır TSB Bank bünyesinde hizmet veren Pester, bu yılın başlarında yaşanan bilgi teknolojisi sorununu çözmekte başarılı olamamıştı. Öyle ki Nisan ayında bankanın binlerce müşterisi sorundan etkilenmiş, Pester bu nedenle eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Öte yandan bazıları bu sorunun Pester’ın kontrolü dışında geliştiğini savunmuş çünkü yeni sistemin şirketin İspanyol sahipleri Sabadell tarafından geliştirildiğini hatırlatmıştı.

Ne var ki krize yardım etmesi beklenen IBM, hazırladığı raporunda sistemin yeterince test edilmediğini ve Pester’ın ilgisiz davrandığını öne sürmüştü.

Paul Pester İstifasını Açıkladı

Bilgi teknolojisinin maliyeti 176 milyon pounda ulaşmış ve binlerce müşteri hesabını kapatmayı tercih etmişti. Yani hem banka hem de Pester’ın itibarı büyük darbe almıştı.

Haftalarca devam eden skandal sırasında müşteriler hesaplarına erişememiş, hatta bazılarına başkalarının hesaplarının erişim bilgileri verildiği ortaya çıkmıştı. Ve şirket Temmuz ayındaki açıklamasında bilgi teknolojisi skandalının 176.4 milyon sterline mal olduğunu belirterek bunun firmayı yarım yıl zarara ittiğini ifade etmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum