Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Trump’ın Vergi Kaçırdığı İddiası Clinton’a 5 Puan Kazandırdı

Trump’ın Vergi Kaçırdığı İddiası Clinton’a 5 Puan Kazandırdı

ABD son günlerde, tarihinin en önemli günlerini yaşıyor. Bilindiği üzere 8 Kasım’da, ABD’de başkanlık seçimi gerçekleşecek. Seçimin en öne çıkan iki adayı bulunuyor. Bunlar; Cumhuriyetçi Partinin Adayı Donald Trump ve Demokrat Partinin Adayı Hillary Clinton. Hatırlanacağı üzere iki başkan adayı, yaklaşık iki hafta önce TV’de ilk münazaralarına çıkmışlardı. Münazara öncesi, Trump’ın zafere daha yakın olduğuna dair spekülasyonlar bulunuyordu. Ancak münazara sonrası yapılan anketler, Clinton’un galip geldiği yönündeydi.

Münazaranın ardından, bu hafta içerisinde dünyanın önde gelen gazetelerinden olan New York Times, oldukça ilgili çekici bir iddiayı gündeme getirdi. Gazetenin ortaya attığı ve gündemi derinden sarsan iddialara göre; Donald Trump, 1995 yılından bu yana federal gelir vergisi ödemiyor. Bu iddia, başkanlık seçiminin kaderini etkileyecek durumda. Vergi kaçırma iddialarıyla ilgili olarak ise Clinton kamuoyuna değerlendirmelerde bulundu. Clinton yaptığı açıklamada; Trump’ın neredeyse son 20 yıldır federal gelir vergisi için tek bir kuruş bile ödemediğini belirterek, bu durumun seçmenler tarafından göz ardı edilemeyeceğini ifade etti.

New York Times’ın iddialarının ardından bu hafta içerisinde, ABD başkanlık seçimine 35 gün kala yeni bir anket düzenlendi. Ankete katılan Trump destekçilerinin yüzde 80’i, vergi ödemenin vatandaşlık görevi olduğunu ifade ettiler. Katılımcıların bu tavrı, Trump’ın işini oldukça zorlaştırıyor. Anketin genel sonucuna bakıldığında ise Clinton yüzde 47, Trump yüzde 42, Liberteryen Parti Adayı Gary Johnson yüzde 7, Yeşil Parti Adayı Jill Stein yüzde 2 oy aldı. Böylelikle Clinton, en büyük rakibi Trump karşısında 5 puan öne geçmeyi başardı ve başkanlığa bir adım daha yaklaştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum