Yatırım yapmaya başla!

Arthur Laffer: Trump’ın Yeni FED Seçimleri Para Politikası için İyi Olacak

Trumponomics’in ortak yazarı ekonomist Arthur Laffer, Trump’ın FED seçimlerinin ABD Senatosu’ndan rahatlıkla onay alması gerektiğini söyledi. İşte detaylar;
Arthur Laffer: Trump’ın Yeni FED Seçimleri Para Politikası için İyi Olacak

Reagan yönetimi sırasında öne çıkan Amerikalı ekonomist ve yazar Arthur Laffer, Başkan Donald Trump’ın FED yönetim kurulu için seçtiği yeni adayların, kolaylıkla Senato onayını alması gerektiğini söyledi.

Ronald Reagan’ın yanı sıra Trump için de ekonomi danışmanlığı yapmış olan Laffer, Trump’ın aday göstermeye niyetlendiği Christopher Waller ile Judy Shelton’a atıfta bulunarak; “bu ikisinin onaylanması konusunda neden herhangi bir ihtilaf olması gerektiğini anlamıyorum” dedi.

Ayrıca St. Louis FED ekonomisti Christopher Waller ile altın standardına geri dönüşü destekleyen Judy Shelton hakkında; “para politikası için iyi olmalılar” yorumunu yaptı.

Arthur Laffer Judy Shelton Para Politikası için İyi OlacakTrump’ın daha önceki adayları Stephen Moore ile Herman Cain eleştiriler nedeniyle geri çekilmişken ve yeni seçimlerin arasında Judy Shelton’un bulunması özellikle endişelere yol açmışken, Arthur Laffer’in yorumları dikkat çekti. Bu arada, Trumponomics: Inside the America First Plan to Revive Our Economy isimli kitabın diğer ortak yazarı Stephen Moore da Çarşamba günü; “Judy Shelton’un FED’deki yerimi alacağına mutluyum” dedi.

Muhafazakar ekonomi yazarı; “muhtemelen bu şeylerden benden daha iyi bir geçmişe ve bilgiye sahip ve bunun hakkında çok şey biliyorum” dedi.

Stephen Moore Judy Shelton Para Politikası için İyi OlacakLaffer da Shelton ile ilgili benzer görüşler paylaşarak onun muhteşem olduğunu dile getirdi. Kendisi bağımsız bir FED’e karşıydı ve Waller’ı tanımadığını ancak kulağa iyi geldiğini de belirtti.

Bununla birlikte Laffer, Shelton’un yönetim kurulundaki on iki kişiden sadece biri olacağını ve çok çeşitli bir sese sahip olacağını aktardı. “Bence o net, sağlam bir ekonomik akademisyen” diyerek de Shelton’u övmeye devam etti. Moore da Shelton’un geçmiş görüşlerini sorun olarak görmediğini bildirdi. Bu arada ikilinin ortak kitaplarında, ABD Başkanı Trump’ın ticaret, vergi, istihdam ve altyapı gibi konulara yaklaşımını savunduklarının üzeri çizildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum