Trump’ın Game of Thrones Göndermeli “Yaptırımlar Geliyor” Paylaşımına HBO’dan Cevap

Trump’ın dünkü ilginç “Yaptırımlar Geliyor – 5 Kasım” şeklindeki Twitter paylaşımı tüm dünyada yankı uyandırmışken HBO’dan ABD Başkanı’na eleştiri geldi. Detaylar aşağıda;

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarının yürürlüğe girmesine çok az süre kalmışken Donald Trump gündeme Twitter’daki ilgi çekici paylaşımıyla geldi. Buna göre neredeyse her yaptığıyla olay olan ve yalnızca ülkeyi değil dünyayı da ikiye bölen Trump, ünlü HBO dizisi Game of Thrones’a gönderme yaparak; “Yaptırımlar Geliyor (Sanctions Are Coming) – 5 Kasım” ifadeleriyle kendi resminin bulunduğu bir görsel paylaşmıştı.

Söz konusu paylaşım kısa sürede binlerce kişiye ulaşmış ve genelde olduğu gibi yine bir kesim Trump’ı alkışlarken diğer kesim eleştirmişti. İşte bu noktada, HBO cephesinden gelen cevap olayı daha ilgi çekici hale getirdi çünkü şirket ABD Başkanı hakkında yasal işlem başlatmayacağını duyurdu.

HBO, ABD Başkanı Donald Trump’ın İran’a karşı yaptırımları tanıtmak için Game of Thrones’un dilini ve tasvirini kullanmasından dolayı mutlu olmadığını açıkladı.

Trump Twitter Yaptırımlar Geliyor Paylaşımı Sonuçta, Trump’ın paylaşımındaki metnin yazı tipi de dili de HBO dizisinin “winter is coming” şeklindeki en popüler sloganlarından birini taklit ediyordu. İşte bu noktada HBO konuyla ilgili verdiği bir demeçte; “bizim belirgin özelliğimizin politik amaçlar için kötüye kullanılmamasını tercih ederiz” dedi. Kısa süre sonra da resmi Twitter hesabından, dizideki gruplardan birinde kullanılan kurgusal dile atıfta bulunarak; “Dothraki dilinde markanın kötüye kullanımını nasıl söylersiniz” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Öte yandan, HBO ABD Başkanı’na karşı paylaşımından dolayı hukuki işlem başlatıp başlatmayacağı yönündeki soruya ise “hayır” diyerek yanıt verdi.

Trump'ın Yaptırımlar Geliyor Paylaşımına HBO'dan CevapKaldı ki bu Trump’ın HBO’nun ana şirketi Time Warner’a ilk kez karşı karşıya gelmesi de değildi. Keza Trump daha önce defalarca haber ağları CNN’i eleştirmiş ve Adalet Bakanlığı AT&T’nin Time Warner’ı satın almasına karşı çıkmıştı.

Tüm bunların yanında, Trump’ın Game of Thrones göndermeli mesajı dizinin yıldızlarından Arya Stark’ı canlandıran Maise Williams tarafından; “bugün değil” diyerek yorumlandı. İlgili haberde Trump’ın “Yaptırımlar Geliyor” şeklindeki paylaşımından kısa süre sonra Beyaz Saray’ın Twitter hesabından, Trump’ın tweetindeki imajın İran yaptırımlarını kast ettiği doğrulandı.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı