Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Trump Yanlıları Twitter Binası Önünde Protestoya Hazırlanıyor

San Francisco polisinin Twitter binası önünde yapılacak protresto için hazırlık yaptığı öğrenildi.
Trump Yanlıları Twitter Binası Önünde Protestoya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz hafta Trump yanlılarının ABD Kongresi’ne müdahale etmeleri olayının yankıları halen devam ediyor. Kasım ayındaki seçimlerde başkan seçilen Joe Biden’ın resmi olarak onay alacağı kongre, Trump taraftarları tarafından baskına uğramıştı. Donald Trump, Twitter’ı aktif olarak kullanıyor ve yaptığı paylaşımlar ile tüm dikkatleri üzerine topluyor. Yaşanan son olay öncesi de Trump’ın Twitter’dan tepki çeken paylaşımlar yaptığı biliniyor.

Mikro blog sitesi geçtiğimiz aylarda çeşitli sebeplerle Trıump’ın paylaşımlarına uyarı etiketleri yerleştirmişti. Şirket buna sebep olarak kullanıcıları yanlış bilgilerden koruma gerekliliğini göstermişti. Geçtiğimiz günlerde ise yaşanan son olaylar nedeniyle Trump’ın hesabı tamamen kullanılmaz hale getirildi.

Sosyal medya devi alınan kararla ilgili açıklamasında, “Son yıllarda, liderlerin hesaplarının bizim kurallarımızdan daha üstün olmadığını ve Twitter’ı şiddeti yaymak için kullanamayacaklarını net bir şekilde belirttik. Politikalarımız ve uygulanma şekilleri hakkında şeffaf davranmayı sürdüreceğiz.” ifadelerine yer vermişti. Bu olay sonrası Trump yanlılarının Twitter binası önünde protesto hazırlığı içerisinde olduğu öğrenildi.

Trump Yanlılarının Yeni Hedefi Twitter

Trump Yanlılarının Yeni Hedefi Twitter

Cumhuriyetçi parti yanlıları, Trump’ın Twitter hesabının askıya alınmasının ardından sosyal medya devinin genel merkezi önünde yeni bir protestoya hazırlanıyor. San Francisco polisinin yapılacak miting için önlem aldığı öğrenildi. Hatırlanacağı üzere 6 Ocak tarihinde yapılan eylemlerde 4 kişi hayatını kaybetmişti.

San Francisco Polis Departmanı, Twitter’ın genel merkezi önünde gerçekleştirilecek bir eylem için şirket yöneticileri ile temasa geçtiğini açıkladı. Bir sözcü şehir genelinde ve Twitter merkezi önünde herhangi bir eyleme karşı gerekli hazırlıkları yaptıklarını ifade etti.

Departmanın açıklamasında, “San Francisco Polis Departmanı, halkın ifade özgürlüğünün İlk Değişiklik ifadelerini kullanma hakkını kolaylaştırmaya kararlıdır. İlk Değişiklik haklarını kullanan herkesin düşünceli, saygılı ve başkalarının güvenliği konusunda dikkatli olmasını rica ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz günlerde Trump, Twitter’ın hesabını kapatmasını beklediğini söyleyerek tepkisini gösteren bir açıklamada bulunmuştu. Kendi platformunu kuracağını söyleyen Trump, “Birçok diğer site ile iletişim halindeydik ve yakın zamanda büyük bir duyurumuz olacak. Aynı zamanda yakın gelecekte kendi platformumuzu kurma ihtimallerini de değerlendiriyoruz. Bizi susturamayacaksınız” açıklamasında bulunmuştu. 20 Ocak’ta Beyaz Saray’da görev değişimi olacak ve Biden, Trump’tan görevi devralacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum