Yatırım yapmaya başla!

Trump, Çin Lideri Xi Jinping ile G-20’de Görüşeceğini Duyurdu!

Başkan Donald Trump, bugünkü açıklamasında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile G-20’de uzun bir toplantı yapacağını söyledi. Detaylar aşağıda;
Trump, Çin Lideri Xi Jinping ile G-20’de Görüşeceğini Duyurdu!

Başkan Donald Trump, bugünkü açıklamasında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile G-20’de uzun bir toplantı yapacağını söyledi. Twitter’dan paylaşım yapan Trump, Xi Jinping ile çok iyi bir telefon görüşmesi yaptığını ve ilgili ekiplerinin ikilinin toplantısı öncesinde görüşmelere başlayacağını dile getirdi. Böylelikle Japonya, Osaka’da gerçekleştirilecek G-20’de Çin lideri ile bir araya geleceğini kesinleştirdi.

Trump’ın duyurusundan kısa süre sonra Çin devlet medyası da 28-29 Haziran’da Osaka’da yapılacak zirvede toplantı olacağını doğruladı.

Çin devlet medyasına göre Jinping, muhtemelen Huawei’e işaret ederek ABD’nin Çinli şirketlere adil davranmasını umduğunu söyledi. Trump ise toplantının yüksek profilli zirvede gerçekleşmesini beklediğini bildirdi. Trump ise toplantının yüksek profilli zirvede gerçekleşmesini beklediğini bildirdi. Ancak kendisi son dönemde yaptığı açıklamalarda görüşmenin Pekin’le bir ticaret anlaşmasını sağlaması üzerindeki etkileri küçümsemişti.

Geçen hafta Fox News’e verdiği demeçte, Çin lideri Xi Jinping’in G-20’ye katılıp katılmamasının önem arz etmediğini belirtmişti.

“Eğer gelirse iyi, gelmezse bu arada biz de Çin’deki tarifelerden ayda milyarlarca dolar alırız” diyen Donald Trump, ayrıca CNBC’ye verdiği demeçte de Xi Jinping’in G-20’ye katılmaması durumunda hemen 300 milyar dolarlık ilave tarifeleri uygulamaya koyacağını açıklamıştı. İlaveten Çin’in anlaşma yapmak durumunda kalacağı için ABD ile bir anlaşma yapacağına inandığını aktaran Trump, Huawei’in anlaşmanın bir parçası olabileceğini de eklemişti.

“Çin anlaşması işe yarayacak. Neden biliyor musun? Tarifeler yüzünden. Şu anda Çin, bizimkiler dahil Çin’den ayrılan şirketler tarafından kesinlikle mahvedildi çünkü tarifeleri ödemek istemiyorlar” ifadeleriyle dikkat çekmişti. Bununla birlikte Wilbur Ross, dün anlaşmaya varılmadığı takdirde Trump’ın Çin’e daha fazla tarife uygulamaktan mutlu olacağını aktararak G-20 ticaret anlaşması beklentilerini düşürmüştü. Wilbur Ross, G-20’nin 2500 sayfalık bir anlaşmanın yapılacağı yer olmadığının üzerini çizmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum