Yatırım yapmaya başla!

Başkan Trump Vergi Kaçakçılığı Suçlamasıyla Karşı Karşıya!

ABD Başkanı Donald Trump için ailesinden kalan gayrimenkulleri değerinin altında göstererek daha az vergi ödediği iddiasında bulunuldu.
Başkan Trump Vergi Kaçakçılığı Suçlamasıyla Karşı Karşıya!

Aldığı sıra dışı kararlar ile gündemden düşmeyen ABD Başkanı Donald Trump şimdi de vergi kaçakçılığı suçlaması ile karşı karşıya. Amerika merkezli gazete New York Times’da (NYT) yer alan habere göre, Trump’ın 1990’lı yıllarda vergi ödemeleri konusunda şaibeli olaylara karıştığı ve ailesine vergi kaçakçılığı konusunda yardım ettiği iddia edildi.

Soruşturma kapsamında Trump’ın babasının eski danışmanları ve çalışanları ile mülakat yapılırken, banka hesapları, mali denetim ve faturalar olmak üzere, Trump ile ailesine ait olan yüz bin sayfalık belgenin incelemeye alındığı öğrenildi.

Yapılan iddiaya göre; Trump babasının gayrimenkullerinden kalan miras için vergi ödememek adına bazı sahte işlere karıştı.

Trump’ın babasının, kendi babasından kalan mirasın vergisini ödememek için kardeşleri ile birlikte bir şirket kurduğu, bu sayede milyonlarca doları sakladığı bildirildi. Babasının her bir çocuğu için 1 milyar dolardan fazla miras bıraktığı, bunun vergisi olan 550 milyon dolardan ise sadece 52,2 milyon dolarının ödendiği ortaya çıktı. Gazetede yer alan iddiada ise miras kalan gayrimenkullerin değerinin altında gösterilerek, daha az vergi ödendiği belirtildi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın bebekliğinden bu yana aile mirasından 413 milyon dolarlık pay aldığı bildirildi.

Öte yandan oldukça ses getiren seçim kampanyalarında, Trump tüm masrafı kendi kurduğu şirketten karşıladığını ve ailesinden çok az para aldığını belirtmişti. Trump’ın avukatı Charles J.Harder vergi kaçırma suçlamalarını reddederken, savunmada “Trump, ailesinin kullandığı vergi stratejilerine hiç karışmamıştır.” ifadesini kullandı. Trump’ın kardeşi Robert Trump da yaptığı açıklamada, anne ve babasının vefatından sonra tüm vergilerin ödendiğini dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum